YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajları
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajları
11 Ekim 2015 21:46
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Karadağ Cumhurbaşkanı Vuyanoviç ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Çoviç, Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Ankara'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Gauck'un Erdoğan'a gönderdiği mesajda, "Vatandaşlarım adına da şahsınıza derin taziye dileklerimi iletirim" ifadesine yer verildi. 

"Bu iğrenç saldırı insanlığa, demokrasiye ve toplumsal dayanışmaya yapılan bir eylemdir" ifadesi kullanılan mesajda, birlik ve beraberlik içinde aşırılığa ve izansızlığa kararlılıkla karşı koymanın önemi vurgulandı. 

Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına güç ve sabır, yaralılara acil şifa temenni edilen mesajda, şunların kaydedildiği belirtildi:

"Çok sayıda insan hayatına mal olan ve bu denli büyük bir acıya neden olan Ankara'daki hain terör saldırısı haberi beni dehşete düşürmüş ve derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Hayatını kaybeden ve yaralananlar arasında barış ve uzlaşı mesajı vermek isteyen insanlar vardı. Bu iğrenç saldırı insanlığa, demokrasiye ve toplumsal dayanışmaya yapılan bir eylemdir."

Karadağ ve Bosna Hersek'ten taziye

Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Çoviç, Ankara'da dün meydana gelen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Karadağ Cumhurbaşkanı Vuyanoviç mesajında, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı dilediğini belirterek, "Karadağ halkı da bu trajedi karşısında derin üzüntü içindedir. Onlar da Türkiye'nin acını paylaşıyor" ifadesini kullandı.

Vuyanoviç ayrıca, terörizmin barış ve istikrar konusunda büyük bir tehdit olduğuna işaret ederek, tüm ülkelerin terörizmin yok edilmesi için işbirliği içinde olması gerektiğini kaydetti.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Çoviç de mesajında Ankara'daki terör saldırısında çok sayıda insanın hayatını kaybettiği haberini derin bir üzüntüyle aldığını belirterek, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi ve şahsı adına başsağlığı diledi.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Çoviç, "Bu zor zamanlarda dualarımız onlarladır" ifadesini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler