YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete 11 ay hapis cezası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarete 11 ay hapis cezası
20 Ocak 2016 13:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başbakanlığı döneminde yerel seçim çalışmaları için geldiği İzmir'de hakarette bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan Filiz Akıncı, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde yerel seçim çalışmaları için geldiği İzmir'de hakarette bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan Filiz Akıncı, 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 41. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davaya Filiz Akıncı ile avukatı Anıl Güler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Sema Cansu Bozkurt Sütcü katıldı.

Müvekkili için beraat talep eden avukat Güler, ceza alması halinde ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istedi.

Hakim Kemal Oruç, sanığın evinin balkonunda Erdoğan'a yaptığı el hareketinin ardından hakaret ettiğinin öne sürüldüğünü, ilgili CD'lerin bilirkişi tarafından incelendiğini ve sanığın el hareketi yaptığı bir görüntüye rastlanmadığını, dinlenen 2 tanığın ve tutanak hazırlayan polislerin tutarlı ifadeleri göz önünde bulundurularak sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirtti.

Sanığın 2011'de yargılandığı bir davada aldığı ceza sebebiyle sabıkasının bulunduğunu, mahkemece bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat oluşmadığını belirten Oruç, sanığı önce 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Hakim Oruç, mağdurun kamu görevlisi olduğunu ifade ederek sanığın cezasını 1 yıl hapse, ardından Akıncı'nın duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak cezayı 11 ay 20 gün hapse çevirip hükmün ertelenmemesine karar verdi. Karar sonrası sanık Akıncı'nın ağladığı görüldü.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler