YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fahri doktora ünvanı verildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fahri doktora ünvanı verildi
27 Kasım 2015 16:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bayburt Üniversitesi tarafından fahri doktora ünvanı verildi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bayburt'ta bir üniversite kurulacağını düşünür müsünüz deseydik bu hayal bile edilemzdi. 2008 yılında Bayburt'a üniversitesini kazandırdı. Bayburt Üniversitesi bölgenin önemli eğitim kurumları arasına girdi. Önümüzdeki dönemde de bu başarının devam edeceğini umut ediyorum.

"GENÇLERİMİZ 140 KARAKTERİ KENDİSİ İÇİN YETERLİ GÖRÜYORSA..."

Yüzyıllar boyunca İslam alemi en eski üniversitelere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde küreselleşme ile bilgi teknolojileri hayatın her alanını etkisi altına almıştır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günlerdeyiz. Online iletişim araçları saniyeler içinde bir bilginin tüm dünyaya ulaşmasını sağlıyor. Bu durum aynı zamanda ciddi bir bilgi kirliliğine de yol açabiliyor. Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe girişimlerinde test ettiğimiz gibi teknoloji yanlış bilginin yayılması için de kullanılıyor. Gençlerimizin 140 karakteri kendisi için yeterli görüyor, araştırmıyorsa burada bir sorun var demektir.

Kişinin mensubu olduğu toplumu eleştirmesi ile hakaret etme arasındaki fark, ilgilenilmesi gereken durumdur. Kendi milletine, tarihine, kültürüne inancına hakaret edenler yabancılaşmış demektir. 

Ayrıntılar gelecek..

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler