YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'fahri doktora payesi' verilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'fahri doktora payesi' verilecek
10 Mart 2016 12:17
MAKÜ Rektörü Korkmaz, "Cumhurbaşkanımıza, değerlere, tarihe, kültüre, şiire ve şaire verdiği önem dolayısıyla üniversite senatomuzca 'fahri doktora payesi' takdim edilecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından "fahri doktora payesi" verileceği bildirildi. 

MAKÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "1.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreni" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla yarın MAKÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversitenin 10'uncu kuruluş yılı çerçevesinde zihinlerde iz bırakmak ve üniversitenin geldiği noktayı ortaya koymak bakımından bir dizi etkinlik düzenlediklerini bildirdi.

Mehmet Akif Ersoy'un ismini hak ettiği şekilde bütün dünyaya duyurulması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programa iştirak ederek destek vermesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Korkmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın Akif'e ve Akif'in gençlerine verdiği değerinde bir göstergesi olması bakımından etkinlik çok önemli. Ayrıca bu programımız çerçevesinde sayın Cumhurbaşkanımıza, değerlere, tarihe, kültüre, şiire ve şaire verdiği önem dolayısıyla üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi tarafından yapılan bir öneri çerçevesinde üniversite senatomuzca 'fahri doktora payesi' takdim edilecek. İnşallah iyi bir organizasyon ve iyi bir program olacağını düşünüyoruz."


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler