YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zincir sökülmeye başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan saldrının YPG tarafından yapıldığını belirterek "Zincir sökülmeye başlamıştır, 14 kişi gözaltındadır" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zincir sökülmeye başladı
18 Şubat 2016 / 12:21 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 14:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gerçekleşen saldırı sonrası Genelkurmay Başkanlığı'na taziye ziyaretinde bulundu.

Reddetseler de elde edilen bilgi ve belgelerle saldırının YPG tarafından yapıldığının ortaya çıktığını belirten Erdoğan "Bu saldırı YPG konusunda inandıramadığımız dostlarımıza inanıyorum ki anlamalarına vesile olacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır araları:

Taburcu edilenlerin dışında 28 yaralımız şu anda hastanelerde bulunuyor. Onlara da Allah'tan şifalar diliyorum. Bu olay şunu göstermiştir. Türkiye'de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonlarımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle bölge halkında olumlu neticeler vermektedir. İşin menşeine indiğimizde burada ulusal olmaktan öte uluslararası terör boyutuna bu işin ulaştığını görüyoruz.

ZİNCİR SÖKÜLMEYE BAŞLADI

Gerek PKK, gerekse PYD'nin her ne kadar başında olanlar bu işle alakalı olmadığını söylüyorlarsa da tüm istihbarat örgütlerimizin elde ettiği belgelerle bunlara ait olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir. Zincir sökülmeye başlamıştır. 14 kişi gözaltındadır. Bu 14 ile kalmayacak gerisi gelecektir. Bu işin uzantılarının içeride ve dışarıda olduğu görülmektedir.

DOSTLARIMIZIN ANLAMASINA YARDIMCI OLACAKTIR

Bunların Suriye'nin kuzeyindeki PYD ile bağlantısı ve Türkiye'deki PKK ile ne denli güçlü olduğunu inandıramadığmız dostlarımızın anlamasına yardımcı olacaktır. Biz onlara belgelerle bilgilerle hep bunları söyledik ama inandıramadık. Bizim bu haklı iddialarımızı belgelerimizi diğer milletler kabul edecek ve diğerlerini de tarih önünde hesaba çekeceklerdir.

Milletçe mahsunuz, üzüntümüz büyük. 4 ay önce istasyon önünde olan olayın ardından böyle bir şey gerçekleşmesi bizi son derece üzmüştür. Tüm ailelerimize baş sağlığı dileğinde bulunuyorum.

d1-003.jpg

bunlar artik gerekeni@yapmak@gerek
 // Memo
Ne zinciri baskanim bunlari artik ipe vericeksin...
18 Şubat 2016 16:23
"Dostlarımızı" tanıyalım !
 // Mutlu
Avrupa tarihi, birbirleriyle yaptıkları savaşlarla doludur.30 yıl savaşları, 100 yıl savaşları vs. vs. Bir savaşta müttefik olanlar,bir sonraki savaşta karşı karşıya gelmişlerdir. En son 70 yıl önce yine birbirlerinin boğazına sarılmışlardır. Buna rağmen savaştan yaklaşık 25-30 yıl sonra bir araya gelerek bugünkü AB'yi kurdular. Biz ise 100 yıldır daha halen "Araplar bizi sırtımızdan hançerledi" safsatasıyla yalnız bırakıldık.
İSLAM BİRLİĞİ ve İSLAM ORDUSU artık her açıdan gerekliliktir....
18 Şubat 2016 Perşembe 13:28
 // Rasim DUMAN
Haddim olmadigi suuru ile, Cumhurbaskanimiz Basbakanimiz ve Hukumetimiz'de vazife yapan Bakanlarimiz'a bir hususu hatirlatmak istiyorum : Terore ve terorizme destek verdikleri artik apacik ortaya cikan ABD, İNGİLTERE, FRANSA gibi ulkelerden bahsederken lutfen "dost-dostlarimiz" kelimelerini tekellum ve tasarruf etmeyiniz. Siz boyle soyleyince, tabiati ile - ve hakli olarak - insanlarimizin zihinleri karisiyor....
18 Şubat 2016 12:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler