YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yok olup gidecekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Uluslararası Ombudsmanlık sempozyumunda teröre sert tepki göstererek, "Dün bu ülkeye ihanet edenler yok oldu gitti. Bugün de yok olup gidecekler. Bunun da sonu gelecek" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yok olup gidecekler
16 Eylül 2015 / 11:31 Güncelleme: 16 Eylül 2015 / 13:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan ombudsmanlık sempozyumunda yaptığı konuşmada terör ve onun destekçilerinin yok olacağını söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır araları:

Yok olup gidecekler

"Terör örgütüne yönelik operasyonda dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Terör örgütünün öldürdüğü masumları devlet öldürmüş olarak göstermek istiyorlar. Dün bu ülkeye ihanet edenler yok oldu gitti. Bugün de yok olup gidecekler. Bunun da sonu gelecek. Bu sıkıntılar gelip geçecek. Biz yine kardeşçe yaşayacağız. Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır. "

Terör Sorunu

"Türkiye demokratik açılımın ardından çözüm süreciyle ülkemizi cenente çevirmeye başlamıştık. Fakat barışı, güçlenmemizi istemeyenler ülkemizi karıştırıyor. Bu teröristlere destek verenler bu ülkenin içinden değil dışından... Amaçları ülkemizi cehenneme çevirmek! Buna rağmen sabrettik" 

Bu oyunu bozmamız lazım

"Bu ülkeleyi bölmek isteyenler ne istiyorlar bizim ülkemizden? Türkiye, bölgesini dengede tutan en önemli ülkedir. Şunu bilinki bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Milletime sesleniyorum: provokasyonlara inanmayın ve sakin olun...Ölen teröristlere bu ülkede cenaze töreni düzenleniyor ve bu teröristler sivil gibi yansıtılıyor. Bazı medya ve Battılı kaynaklar da buna destek veriyor. Milletçe bu oyunu bozmamız lazım."

Olaylardan bizi sorumlu tutanlar...

"Çatışmalardan Cumhurbaşkanını, Başbakanı, hükümeti sorumlu tutunlar da bu oyunu oynayanlarla işbirliği yapmaktadır.  Şu iyi bilinmelidir; ileride biz belki olmayacağız ama terörün millete verdiği zarar yıllarca etkisini sürdürecek."

Mülteci Sorunu

"Türkiye bu konuda açık kapı politisaı uyguluyor fakat Avrupa mültecilere kapılarını kapatıyor. 28 Avrupa ülkesinde 450 bin mülteciyi barındıramazken Türkiye 2.5 milyon Irak ve Suriye'li mülteciyi misafir ediyoruz. Avrupa paniğe kapılmış durumda. Biz onları tehdit olarak görmüyoruz, çünkü canlarını kurtarma derdindeler. Avrupa'dakilerin şunu bilmeleri lazım; mültecilerin asıl hedefi Avrupa'da kalmak değil; kendi ülkelerine dönmek. Bu nedenle savaşları durdurmak için çözüm üretmek gerekir."

"Suriye'deki sorunun çözümü; yönetimi Esad'ın elinden almak ve halkın iradesini ortaya koymaktan geçiyor. Diğer ülkeler Esad'a yardım etmeyi bırakmalıdır" 

Mescidi Aksa'da yaşanan olaylar

"Üç dinin kutsal mekanına yapılan uygulama asla kabul edilebilir bir şey değildir. İsrail'in vandallığını şiddetle kınıyorum. Türkiye tam askine farkı inançların ibadetlerine saygı göatermektedir. Bu durum küresel olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Biz Türkiye olarak nu konuda her yerde dile getirmeye devam edeceğiz." 

 

 

 

 

ne hastanesi ne beklemesi
 // ....
Kaan bey siz hangi devirde kaldınız şimdi hangi hastanede bekliyoruz olayı dramalaştırmayın az Allahtan korkun rızkı veren Allah tayyip deği...
16 Eylül 2015 14:04
insanlığınız nerede
 // ....
İkincisi insanlığınızı merhametinizi nasıl kaybettiniz müslüman müslümanın kardeşi değil mi şimdi yardım etmeyeceğizde nezaman edeceğiz...
16 Eylül 2015 14:02
insanlığınız nerede
 // ....
Birincisi kendi yoksulumuzada bakıyor bu devlet belediyeler kömürüne varana kadar yardım ediyor ikincisi insanlığınızı nerede kaybettiniz si...
16 Eylül 2015 14:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler