YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Türkiye vurgusu ilk kez...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk'ü Anma Töreni'ndeki konuşmasında 'Yeni Türkiye' vurgusunun ilk kez Atatürk tarafından yapıldığını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Türkiye vurgusu ilk kez...
10 Kasım 2014 / 11:00 Güncelleme: 10 Kasım 2014 / 11:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Toplantısı'nda konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Tarih içinde çok sayıda Atatürk üretildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir tek Atatürk varken, tarih içinde çok sayıda Atatürk'ün üretildiğini çok sayıda Atatürkçülük yorumları ile Gazi Mustafa Kemal'in şahsi manevisinin yıpratıldığını büyük bir teessürle izledik. Türkiye'nin bütün gençlerinin, çocuklarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bütün yalınlığıyla sadece bir insan, bir lider olarak anlayabilmesi, okuyabilmesi, öğrenebilmesi şahsen benim de en büyük arzularımdan biri olmuştur." dedi.

Yeni Türkiye vurgusu ilk kez...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün yönleriyle öğrenilmeli ve öğretilmeli, öyle anlaşılmalıdır. Yeni Türkiye vurgusu ilk kez Gazi Mustafa Kemal tarafından Nutuk'ta zikredilmiştir. Yeni Türkiye, inanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal'in de bir istismar aracı olmaktan çıkarılıp, asker, Başkomutan, Meclis Başkanı, Cumhuriyet'in banisi, Cumhurbaşkanı, en önemlisi de milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak öğrenileceği, öğretileceği, anlaşılacağı bir Türkiye olacaktır

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler