YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: İstihbaratı zayıflatmayın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: İstihbaratı zayıflatmayın!
05 Ağustos 2016 06:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un ardından hedef tahtasına konulan ve eleştirilen istihbaratla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

TRT 1 canlı yayınında soruları cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından eleştiri oklarının hedefi haline gelen istihbarat örgütleriyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

"Baştan beri 'İstihbarat zaafı vardır' diyorum ama dünyada istihbarat zaafının olmadığı ülke var mıdır?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstihbarat örgütü yıpratılacak bir örgüt değildir. Sürekli televizyonlarda eleştirirsek çalışamaz hale gelir. Yapılacak bir iş varsa hükümet değerlendirmesini yapar, karar alır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihbaratla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Ben bu televizyon programlarında özellikle sadece bir tespit yapıp bazı kurumlarımızı öyle geçmek istiyorum. İstihbarat örgütü yıpratılacak bir örgüt değildir. İstihbarat örgütüyle ilgili yapılacak bir iş varsa, hükümet değerlendirmesini yapar, kararını alır. Ama sürekli televizyon programlarında istihbarat teşkilatımızın üzerinde bu denli yüklenirsek, çalışamaz hale getiririz. 

İstihbarat zaafı vardır dedim, tamam. Ama dünyada olmadığı ülke var mıdır? Hepsinde birçok terör eylemlerinde vs istihbarat zaafı olduğunu görürsünüz. Dere geçerken at değişilmez. Bir defa şu süreci başarılı şekilde atlatmamız lazım. İrtibat kuramayışım, bulundukları şartlar sebebiyle olabilir.

Kendileri de böyle ifade ediyor. Kendileri koruma müdürüme ulaştılar. Gönlüm arzu ederdi ki, keşke o an ben istirahatteydim, benimle böyle bir görüşme yapmamı isteyebilirdi. Bu olaylardan hemen sonra şunu söyledik, dedik ki çalışma yapın, tüm istihbarat teşkilatına, jandarma ile de malum polisin İçişleri'ne bağlanması süreci var ya, istihbaratı da aynı çatı altında koordine edebiliriz. Buna yönelik bir çalışmayı bugün bana sundu. 

TİB'in kapatılması, çünkü bu örgüt, paralelin en önemli yapılandığı yer. Burayı tamamen kapayarak, işlevleri BTK'ya devredilecek. Orası zaten aynı işi rahatlıkla yapabilecek güç ve kabiliyette. Aynı şekilde emniyet istihbarat, jandarma veya MİT, burada da değerlendirilmesi mümkünse aktarılabilir. Ama böyle lüzumsuz bir yeri tutmanın hiçbir anlamı yok"

;;((
 // ;(((
Acıga alınanların listesini kimler hazırladı hazırlıyor arastırılsın lutfen dikkatli olun cok haksız yere acıga alınan var bnun özrü yok hainlerle aynı kefeye koyulduk hakkımızı asla helal etmiyoruz kul hakkı bu !!!küstürdügüz bır suru ınsan var ozur bekliyoruz....
05 Ağustos 2016 Cuma 11:33
rasim abi
 // murad
he rasim abı agzına saglık..sımdı bırde heryerde sunu dıllendırıyor bu yavşak fetö..sıra menzil grubundaymıs..aslında tayyip erdoğan dın dusmanıymıs..:)...
05 Ağustos 2016 Cuma 10:41
Ağzı olan konuşuyor
 // Rasim DUMAN
Demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü mevzûlarında hep Batı ülkelerini misâl gösterirler de, Batılılar'ın "millî meselelerde" devletiyle, STK'ları ile, basını ile, ne kadar hasis, kıskanç ve ketum olduklarını görmezler, bizim iflâh olmaz "frenkmeşreplerimiz" ! Tamam, bazı kurumlarımızda bir sıkıntı oldu ; ama bunu günlerce haftalarca, âdeta eze eze tekellüm ve "iğdiş" etmenin gereği yok. Bu mevzûda "çok fazla" konuşanın, "iyiniyetli" olduğundan şüphe ederim. Yeter yahu !...
04 Ağustos 2016 Perşembe 23:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler