YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Utanmıyor musunuz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arda Turan'a gösterilen tepkileri eleştirerek, "İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp Barcelona'daki arkadaşını, Atletico Madrid'deki arkadaşını orada teskin etmeye çalışıyor. Ve siz orada yuhalıyorsunuz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Utanmıyor musunuz?
19 Haziran 2016 / 22:22 Güncelleme: 19 Haziran 2016 / 22:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'da sporcular ve sanatçılarla iftarda konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

KENDİLERİNE SANATÇI DİYEN, AYDIN DİYEN BİR KESİM VAR

Ülkemizde adeta kendi ülkesine, kendi milletine husumet içinde olan ve kendilerine sanatçı diyen, aydın diyen bir kesimin de var olduğunu üzüntüyle görüyoruz.

Hatta bu kesim, sanat ve spor camiasının önemli bir bölümünü de baskısı ve tasallutu altında tutuyor. Bunların gözlerini öylesine bir nefret bürümüş ki milli ve yerli duruş sahibi sanatçılarımızı, sırf bu onurlu tavırlarından dolayı linç etmeye kalkıyorlar.

Teröristlere destek verirken çok cesur ve istekli olan bu kesim, konu ülkenin ve milletin birliği, beraberliği, kardeşliği olduğunda, hemen işi slogana ve yalana döküyorlar. Bu tavrın sanatla, sanatçılıkla bir ilgisi yoktur.

UTANMIYOR MUSUNUZ?

Doğrusu ben bu ülkenin bir cumhurbaşkanı olarak buna çok üzüldüğümü açık ve net söylemek isterim. 

Milli takımımız Avrupa Şampiyonası'nda. Ve bu Avrupa Şampiyonası esasında, ben buna tabii ki bir yerde de talihsizlik diyorum. Farklı yaklaşımlar olabilir, herkesin düşüncesi saygındır. 

İlk iki maçta takımız ne yazık ki üst üste iki mağlubiyet aldı. İkinci maçta tribünlerden bugüne kadar göklere çıkardığımız takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları ben hiçbir şeyle izah edemiyorum.

Bugüne kadar, bunca zamandır, bu evladımız, bu kardeşimiz bu milli takımda oynamış, hep takdir etmişiz, hep alkışlamışız. 

Yani bir anda ne oluyor da 'dışarı çık' diye bu tür tezahüratlar, yuhlamalar vesaire. 

Peki utanmıyor musunuz ya?  Öbür tarafta İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp Barcelona'daki arkadaşını, Atletico Madrid'deki arkadaşını orada teskin etmeye çalışıyor. Ve siz orada yuhalıyorsunuz.

TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZÜN HAMİLE OLAN KIZINA YAPILANLARI KABUL EDEMEM

Öbür tarafta bakıyorsunuz, bugüne kadar başarılarıyla övdüğümüz bir teknik direktöre ve onun kızına ve açık konuşuyorum hamile olan kızına sosyal medyada yapılanları, ben bir baba olarak asla kabul edemem. Bunlar çok ciddi edepsizliktir, terbiyesizliktir.

Bu milletin ne kültüründe vardır, ne ahlak anlayışında vardır, ne edebinde vardır. Böyle birşey yoktur, böyle birşey olamaz.Sporda galibiyet ile mağlubiyet eşittir. Bunu böyle bileceksin, yeri gelir galibiyetler arka arkaya gelir ama mağlubiyet de gelir. Dünyanın en güçlülerinin neler yaşadığını görüyoruz."

SANATÇILARIN VE SPORCULARIN TOPLUMU ETKİLEME GÜCÜ YÜKSEKTİR

Siyasetçilerin attıkları her adım, ağızlarından çıkan her söz yakından takip edilir. Halbuki sanatçıların ve sporcuların toplumu etkileme gücü, siyasetçilerden daha az değildir. Bu konuda sizlerden çok büyük beklentilerim olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Sanat ve spor konusu artık ciddi bir eğitim, ciddi bir birikim, disiplinli bir çalışma işi haline gelmiştir. Bu işlerin tesadüflere bağlı olduğu, sokakların öğütücü çarkları arasından kurtulup kendini ispat edebilenlerin sanatçı veya sporcu olduğu dönem, yavaş yavaş geride kalıyor.

FİRUZAĞA'DAKİ GERGİNLİK

Olaya karışanlar tespit edildi, çoğu da yakalandı. Benim asıl üzüldüğüm husus, bu tatsız hadise yüzünden Koreli esnafın mağdur olmuş bulunmasıdır.

Ramazan günü sokaklara taşan bu tarz bir etkinliğe kalkışmak ne kadar yanlışsa buna kaba güç kullanarak müdahale etmek de o kadar yanlıştır.

Burada iki taraf da hatalıdır. Kendi milletinin, kendi şehrinin hassasiyetlerine saygı duymayanlar ve buna demokratik olmayan bir tepkiyle mukabele edenler, yol açtıkları arbedeyle maalesef misafirperverliğimize gölge düşürmüşlerdir.

BÜŞRA AYAYDIN kızımıza ŞULE YÜKSEL OYNAMAK YAKIŞIR.
 // hursit dilaver
hazır cumhurbaşkanımız bu işden bahsetmişken deyvereyim. ŞULE YÜKSEL ŞENLER'i bilirsiniz.kendisi halen yaşlı ve rahatsız ve allah şifasını versin. islamın son devir mücahede hanımlarının başındaki hanım..bunun hayatını konu edinin. bu arada kapandığı için linçe tabi tutulan BÜŞRA AYAYDIN isimli kızımız var. bu rol tam ona göre.. bizim pısırık mahalle, bu işi kotaramaz. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ,BU KIZIMIZA ŞULE ABLAMIZI OYNATTIRSIN.ülkeye ve davamıza ve 60lı yılların kızlarına VEFASINI GÖSTERSİN....
20 Haziran 2016 Pazartesi 15:14
 // Duyarlı vatandaş
Soruyorum Erdoğana milli takıma bu kadar büyük meblağ paralar verilirken vatandaşın fakir vatandaşın yüzü güldürülse daha iyi olmaz mı? Eğer o takım hiçbir şey başaramazsa aldıkları paraları rakirlere dağatabilecek mi? Bütün dünyanın izlediği ülkelerin prestijlerinin konuşulduğu bôyle bir turnava için maalesef iki yenilgi aldık demek çok hafif ve görmezlikten gelmeden başka ne olabilir?...
20 Haziran 2016 14:25
 // Haydar
Bunların yuhlanmasi ne kadar. Yanlış sa kaptanimiz volkan Demirel küfür edilmesi daha büyük yanlış tı.ona neden sahip çıkılması acaba...
20 Haziran 2016 03:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler