YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz
G20 Liderler Zirvesi için Çin'e ​hareketi öncesi Esenboğa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde bizim de güneyimizde bir terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz
02 Eylül 2016 / 01:50 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 09:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Çin'e hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

FETÖ, PKK, PYD ve DAİŞ'i muhataplarımıza anlatacağız. Küresel barışı tehdit eden terör ile mücadeleyi gündeme getireceğiz.

Batı artık tercihini yapsın

DAİŞ'in yenilgiye uğratılmasından bazıları endişe duyuyor. Batı dünyası artık tercih yapmalıdır, ya terörden yana ya da karşısındasınız.

Hiç kimse bizden güney sınırımızda bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermemizi beklemesin. Kesinlikle Suriye'nin kuzeyinde bizim de güneyimizde bir terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz, bunun bilinmesini isterim.

Tampon bölge için G20'de adım atılmalı

Tampon bölge konusunda G20'de adım atılmalı. Biz Cerablus'a yerleşme niyetinde değiliz. Oranın asıl sahiplerinin yerleşmesini sağlıyoruz. Biz göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız.
Obama'nın taahhüdü var

Münbiç bu işin en önemli hareket noktalarından bir tanesi. Münbiç'in nüfus itibarıyla oranı, yüzde 90'ı aşkını Arap. Buradaki oraya gelen Kürtler veya farklı etnik gruplar, bindirilmiş kıtalar ki YPG bunlardan bir tanesidir. Bunu Sayın Başkan Obama ile görüştüğümüzde kendileri kesinlikle buraya bunların girmeyeceğini bana taahhüt etti, söyledi. Bunların hepsi kayıtlarda var.

Amerika'daki açıklamalar bizim için geçerli değil

Münbiç'le ilgili bize Fırat'ın doğusuna geçti diyorlar. Biz de hayır geçmediler diyoruz. Fırat'ın doğusunda PKK da var. Birilerinin Amerika'daki açıklamaları bizim için geçerli değildir. Kimse bizi aldatmaya kalkmasın.

Efkan Ala ile ilgili bir olumsuzluk söz konusu değil.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler