YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek bir terörist bile bırakmayacağız
​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çözüm Süreci şu anda buzdolabındadır, çünkü yapılanlar açıkça ortadadır. Tek bir terörist bile bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek bir terörist bile bırakmayacağız
11 Ağustos 2015 / 17:46 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 21:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Özel'e Devlet Şeref madalyası tevcih töreninde konuştu. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Terör örgütünün çok ciddi kayıplar yaşadığını biliyoruz

"Ülke sınırlarımız içinde ve dışında gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda terör örgütünün çok ciddi kayıplar yaşadığını biliyoruz. Aynı şekilde güvenliğimiz için tehdit teşkil eden DAİŞ terör örgütünün unsurlarına karşı da etkili operasyonlar gerçekleştirdik. Bizim için terör örgütleri arasında hiçbir fark yoktur. Adı, amacı, sembolü, söylemi ne olursa olsun bizim için terör örgütü, terör örgütüdür. Biz hepsiyle mücadele ediyoruz, etmeyi sürdüreceğiz."

Tek terörist dahi kalmayacak

"Terör örgütleri ülkemiz için tehdit olmaktan çıkarılana kadar, devletimize ve milletimize doğrultulan silahlar bırakılıp, gömülünceye kadar, burada bir şeyin altını özellikle vurgulamak istiyorum, 'silahların susması değil, silahların bırakılıp gömülmesi' bunu ısrarla söylüyorum, üzerine beton dökülene kadar, sınırlarımız içinde tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz.

Haysiyetlerini kaybetmişler

"Geçtiğimiz bir ayda yaşananlar bu ülkede kimlerin demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduğunu, kimlerin de bu kavramları istismar ettiğini bir defa daha gösterdi. Dün hayata geçirdiğimiz demokrasi ve özgürlük hamlelerini sabote etmek için uğraşanların bugün terör örgütünü aklamak için nasıl ellerinden geleni yaptıklarını ibretle takip ediyoruz. Terör örgütlerinin üstlendiği eylemleri bile devletin, hükümetin, hatta şahsımın üzerine yıkmaya çalışacak kadar izanını, hatta haysiyetini kaybedenler olduğunu görüyoruz."

"Çözüm Süreci şu anda buzdolabındadır"

Terör örgütüne şiddetin çözüm yolu olmadığını bir kere bile söyleyemeyenler bugün operasyonlara karşı çıkıyor. Biz çözüm sürecini hiçbir zaman teröre meşruiyet katma, alan açma olarak görmüyoruz. Bunlar ne yazık ki çözüm sürecini anlamadılar, anlamak istemediler. O yüzden çözüm süreci şu anda buzdolabındadır, çünkü yapılanlar açıkça ortadadır. Terör örgütü ve siyasi uzantısı imkanı değerlendiremedi. 

 // 67
Senin kiymetini her musluman anladi misir libya filistin afganistan miammar arakan dogu turkistan kisacasi dunya anladi ulkemizdeki yerli masalar anlamadi anlayamadi oturduklari kucaklar cok rahat geldi...
11 Ağustos 2015 22:58
 // Saadettin vijdan
Erdoğan'ı takdir ediyorum kendisi vazifesi bir insan olarak ülkemizi vatanımızı daha ilerilere taşıyacaktır. ....
11 Ağustos 2015 21:41
1
 // 1
zaten tek bir terörist bile kalmazsa çözüm sürecine de gerek kalmayacak ......
11 Ağustos 2015 21:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler