YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarafınızı seçin
Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütüne destek verenlere seslendi: "Tercihinizi yapın. Mücadelenizi demokrasiyle mi silahla, kanla mı yöneteceksiniz? Terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödersiniz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarafınızı seçin
09 Eylül 2015 / 21:35 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 07:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile basın toplantısı düzenledi. HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "Ananızdan doğdunuza pişman ederiz" açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert yanıt geldi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Terör her gün yeni canlar almaya devam ediyor. Güvenlik güçölerimiz terör örgütüyle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Kimi siyasetçilerin söylemleri, yürütülen mücadeleyi zorlaştırıyor. Bu durum karşısında kendisine siyasetçi diyen, TBMM üyesi olan herkesin sorumlu olması gerekiyor. "Size yazık olur, karşılık vermek hakkınızdır, onları anasından doğduğuna pişman edin" sözleri ülkenin sokaklarını yeniden ateşe boğmak isteyen bir zihniyetin dili olabilir. Türkiye'nin sorumlu siyasetçilere ihtiyacı var."

Vatandaşlarım: Duyarlı olun!

"Parti binasına yapılan saldırıları tasvip etmiyorum, kınıyorum. Bana göre yanlış yapılıyor. Onların da kamu binalarına, vatandaşlarımıza, kamunun araçlarına, vatandaşların araçlarına karşı duyarlılık göstermelerini bekliyorum. Onlardan böyle bir şey göremedik".

Tabut içinde silah taşıdılar

"Tabutların içinde silah taşıyanlar var. Bunlar camileri, okulları yakacak kadar ileri gittiler.
Belediye Başkanları iç savaştan bahsedebilir ya da milletvekili bu ülkede nasıl bir iç savaştan bahsedebilir? Sen bu yetkiyi nereden alıyorsun? Aldığı yetki dağdaki teröristlerdir."

Bunlar çok ileri gitti

"Buradan tüm milletime sesleniyorum. Güneydoğu, doğu tüm bu bölgelerdeki hendeklerin kazıldığı yerler, buralarda kulklanılan iş makinaları hangi belediyeye ait? Bu makinalar hangi belediye tarafından kiralanmış? Bu belediyeler tarafından hendek kazılıyor. Döşenen mayınlar kimin talimatıyla yapılıyor? Talimatı ben mi veriyorum, Başbakan mı? Yoksa sırtını teröriste dayayanlar mı veriyor? Bu hendekleri kapatan ise valiliklerimiz, kaymakamlıklarımızdır. Bunlar camilerimizi, okullarımızı yakacak kadar ambulanslarımızı kurşunlayacak kadar ileri gitmişlerdir. Bunların talimatını Tayyip Erdoğan mı, Başbakan mı veriyor? Yoksa kendileri mi veriyor?"

Bedelini ağır ödersiniz

"Yaşanan durumu Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a yükleyerek sorumluluklarından kaçmaya çalışıyorlar. Ya demokrasinin yanındasınız ya terörün bunun orta yolu yok. Bir kez daha sesleniyorum. Tercihinizi yapın. Mücadelenizi demokrasiyle mi silahla, kanla mı yöneteceksiniz? Terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödersiniz.

PKK, Kürtlerin temsilcisi olamaz

Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bu bölücü Terör örgütü sizin temsilciniz olamaz. Bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi hareket de tamamen illegal görüntü vermeye başlamıştır. Belli saatler arasında sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde bu eş başkanlar gösteri yapmak istediler. Hatta şuanda hükümette olan bir bakan da bir eyleme girişmek istemiş. Şunu bilmeliler ki hukuk neyi gerektiriyorsa hükümet bunun gereğini yerine getirir. Sıfatınız ne olursa olsun. Bu sözlerim sadece bölücü örgütün güdümündeki parti için değil son günlerde ciddi savrulma yaşayan diğer parti için de. Siyasette hesaplaşma yeri sokak değil sandıktır.

 

 

tarafını seç
 // kübra
Cumhurbaşkanı hala bunlarla demokrasi peşinde mi? çıldıracam.. Ya biz diyoruz ki bunları meclisten at, aksine demokrasi diyor. Allahı olmayan her daim kalleşlik yapar. kökten temizlemessen, terörle iş birlik yapanlarla masaya oturusan analar ağlamaya devam edecek. Çünkü onlar kalleş. Kalleşin görevi herzaman kalleş'liktir. :( ....... (hayal kırıklığına uğradım)...
10 Eylül 2015 Perşembe 11:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler