YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şantajcıların oyununu bozduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonun geri çekilme olmadığını vurgulayarak “Türbe ve askerlerimizi şantaj aracı olarak kullanmak isteyenlerin oyunları bozulmuştur” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şantajcıların oyununu bozduk
24 Şubat 2015 / 02:27 Güncelleme: 24 Şubat 2015 / 02:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şah-Fırat operasyonuyla Türkiye’ye şantaj yapmak isteyenlerin oyunlarının bozulduğunu söyledi. Gecici köy korucularını Cumhurbaşkanı Sarayı’nda kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi. Operasyonun gerekçelerinin güçlü olduğunu ifade eden Erdoğan şöyle devam etti: “Bu asla bir geri çekilme, ecdadımızın ve tarihimizin emanetinden vazgeçme değildir. Yapılan iş, sadece Türbeyi korumakla görevli olan askerlerimizin, oradaki topraklarımızı korumakla görevli olan askerlerimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak için başvurduğumuz geçici bir yol ve taşıma işlemidir.”

Muhalefetin tavrı düşündürücü

“Askerlerimizin can güvenliği her şeyin önünde geliyor. Bu taşınma işlemiyle Süleyman Şah Türbesi’ni ve oradaki askerlerimizi bize karşı adeta bir şantaj aracı gibi kullanmak isteyenlerin oyunları da bozulmuş oluyor. Biz bu oyunları bozarken, içerideki bir takım çevrelerin çok ağır ifadelerle kendi devletine, kendi hükümetlerine ithamlar yöneltmeleri çok üzücü ve düşündürücüdür. Bilhassa muhalefet partilerinin bu konuda Esed rejimiyle aynı çizgiye gelmiş olmaları esef vericidir.”

Planlaması aylarca sürdü

“Türbe yine Suriye topraklarında olacaktır. Türkiye bu tür operasyonları geçmişte defalarca yapmıştır. Olay bir haftalık, bir aylık değil. Aylardır bunun çalışmalarını yaptık. Plan irade altında yürütüldü, saati geldi yapıldı. Bundan hepimizin gurur duyması gerekir. Bu operasyonla ilgili olumsuz bir hava oluşturmak isteyenlerin, Türkiye’nin ve milletimizin menfaatlerini korumak gibi bir düşünceleri asla yoktur.

Erdoğan dün yeni Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’i de 40 dakika kabul etti.

Bakanlar Kurulu'nu toplayacak

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nun sarayda toplanmasının ardından 51 gün sonra yani 9 Mart’ta tekrar toplanacağını açıkladı.

 

STAR

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler