YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel Yapı'yı 3 kelimeyle özetledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan HAK-İŞ 13. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, kendisi hakkındaki diktatör eleştirilerine sert cevap verirken, Paralel Yapı'yı da 3 kelimeyle özetledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paralel Yapı'yı 3 kelimeyle özetledi
22 Ekim 2015 / 13:14 Güncelleme: 22 Ekim 2015 / 13:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Çıkıp sağda solda pervasızca, edepsizce, ahlaksızca diktatör kavramını kullananlar var. Allah aşkına soruyorum, siz 28 Şubat'ta neredeydiniz, 12 Eylül'de neredeydiniz  12 Eylül'ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kez olsun bu kelimeyi, bu kavramı kullanabildiniz mi Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi  Diyemezler, diyemediler. Çünkü bunlar cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'a diktatör diyenlerin adeta neslidir, onların devamıdır" dedi.

Paralel Yapı'ya yönelik sert eleştirilerde de bulunan Erdoğan, Cemaat'i "tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet" sözleriyle özetledi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

İBADET, TİCARET, İHANET

Biz elbette onların metotlarını, araçlarını, edep yoksunu dillerini kullanamayız. Onlar her gün yalan söyleyecek, biz her gün doğruyu savunacağız. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan paralel yapılara dayayacaklar. Bir takım medya kuruluşlarına, manşetlere, silahlı terör örgütlerine dayayacaklar. Biz sırtımızı önce hakka sonra halka dayayıp öyle yürüyeceğiz.

TERÖR KOLLEKTİF UYGULANIYOR

Gar'ın önünde yaşanan olay, terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Kalkıyorlar 'Burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı'. Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Burada DAEŞ de var, PKK da var, burada el Muhaberat da var, burada Suriye'nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır.

Erdoğan, Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesinin Hz. Muhammed'e hakaret karikatürünü kullanmasına, "Bir insan olarak, bir Müslüman olarak bu benim kanıma dokunuyor" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

KÜRTLERE SESLENDİ

Ben bu makamda, 'şuna oy verin, buna oy verin veya vermeyin' diyemem. Kime oy verdiğinize iyi bakın, düşünün. Ben Kürt kardeşimle her zaman gönül diliyle konuştum. Şimdi de diyorum ki teröre, teröriste, terör örgütlerine karşı cesur olun. En kutsal değerlerimize dahi pervasızca hakaret eden bu densizlerle aranıza cesaretle mesafeyi koyun.

 

Erdoğan yine taşı gediğine oturtmuş
 // Boğaçhan
3 kelimeyle bu kadar güzel ifade edilir!...
22 Ekim 2015 Perşembe 16:36
teşekür
 // MUHAMMEDİ
ne güzel söylemiş BAŞKAN ağzına sağlık ALLAH İÇİN SEVİYORUM...
22 Ekim 2015 15:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler