YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan öldürülen terörist sayısını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütü yurt içinde ve yurt dışında örgüt en büyük darbeyi aldı. İçeride ve dışarıda 7600'den fazla terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede destan yazan tüm güvenlik birimlerimizi tebrik ediyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan öldürülen terörist sayısını açıkladı
18 Haziran 2016 / 14:55 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 16:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenen Burgazada korvetinin denize indirilmesinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz ve uçak gemimizi inşallah yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri kendi uçak gemisine de sahip olacak, bunu da başaracağız. Hiçbir engel yok. İnanırsanız başarırsınız, azmederseniz başarırsınız. Şu anda evelallah bu azim ve kararlılıkta olan bir hükümet ve bir devlet vardır, bunu böyle bilin."

"Türkiye'nin bilhassa savunma sanayi ve askeri konularında atalete düşme, durma, duraksama lüksü yoktur. Her şeyden önce ülkemizin içinde yer aldığı stratejik coğrafya buna izin vermiyor."

"Tarih boyunca farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapmış bu bölge, insanlık tarihinin nüvelerini bünyesinde barındıran bir açık hava müzesidir. Anadolu'nun, Ortadoğu'nun tarihi okunmadan dünya tarihinin anlaşılması, tam olarak kavranması mümkün değildir. Ancak içinde yer aldığımız bölge aynı zamanda bir devletler mezarlığıdır.Askeri, siyasi, kültürel ve toplumsal olarak güçlü olmayan nice devlet, bu meşakkatli coğrafyada çok kısa sürede yıkılıp gitmiştir. Sadece kendilerini yenileyen, zamanın ruhunu iyi okuyan, geleceğe dair bir vizyonu, bir hedefi olan, en önemlisi cazibe merkezi olmayı sürdüren milletler bu coğrafyada asırlar boyu varlıklarını koruyabilmişlerdir."

7600'DEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bir devlet gücü ve kapasitesi ile düşmanlarına korku salarken dostlarına da güven verebilmelidir.

Terör örgütü yurt içinde ve yurt dışında örgüt en büyük darbeyi aldı. İçeride ve dışarıda 7600'den fazla terörist etkisiz hale getirildi. Mağaraları, karargahları yok edildi. Bölgede destan yazan tüm güvenlik birimlerimizi tebrik ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce Başbakan Binali Yıldırım da bir konuşma yaptı. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından önemli satırlar:

: "Güçlü ülke, güçlü orduyla mümkün. Ülkemizin bulunduğu konum itibarıyla güçlü olmaktan başka hiçbir çaresi yok. Zira etrafımız ateş çemberi ve birçok mazlum milletler bizim desteğimizi bekliyor ve bizden umut bekliyor. Onun için kendi ülkemizde, Türkiye'de sadece savunma kabiliyetimizi geliştirmek yetmez, aynı zamanda caydırıcılık kabiliyetimizi de geliştirmek zorundayız. Bunu da yaparken yerli ve milli kaynaklara dayanmamız gerekir." 

"Özellikle bölgesel uçak projesi, milli harp uçağı projesi, helikopter projesi, piyade tüfeği, milli tank, milli gemi daha niceleri... Bütün bunların amacı Türkiye'nin savunma ve caydırıcılık kabiliyetini artırmak, dosta güven, düşmana korku salmaktır. Bu hedefe yönelik çalışmalarımız bundan böyle de artarak devam edecektir. Son 14 yılda liderliğinizde (Cumhurbaşkanı Erdoğan) savunma sanayimizde 30 milyar dolar yatırım yaptık. Yıllarca ben genç mühendisken hatırlıyorum bu ve buna benzer gemiler Türkiye'nin hep gündeminde olmuş, 80'li yıllarda başlayan projeler 2000'lere geldiğimiz halde hala konuşulmaya devam etmiştir ama şimdi konuşmuyoruz, yapıyoruz. Az konuşuyoruz, daha çok iş yapıyoruz. Bize yakışan, bu millete de yakışan budur."

 

 

 

Durmak yok, operasyonlara devam
 // Mehmet Ç.
Vatan hainleri bitene dek ; durmak yok, operasyonlara devam. Allah; vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için mücadele edenlerin yar ve yardımcısı olsun....
18 Haziran 2016 Cumartesi 21:44
pislik sürüsü
 // Adıyaman'lı Akın
Köpek sürüsü gibi tükeneceği yok pisliklerin...
18 Haziran 2016 17:54
 // Akif
Gebersin hepsi sonuna kadar devam zalimler için yaşasın cehennem...
18 Haziran 2016 15:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler