YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "O medya grupları bedel ödeyecek"
TRT özel yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında Nasuhi Güngör'ün sorularını cevapladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "O medya grupları bedel ödeyecek"
17 Eylül 2015 / 01:21 Güncelleme: 17 Eylül 2015 / 01:26

Çözüm süreci ve gelinen noktayı değerlendiren Erdoğan, HDP ve PKK için sert ifadeler kullandı. Bazı medya grupları ve sermaye gruplarının da PKK'ya destek olduklarını iddia ederek "bunların bedelini ödeyecekler" dedi. Erdoğan "Ama bunlar hain ve alçaktır. Çünkü dertleri başka, yani kurtarılmış bölgeler. Bu ülkede asla izin vermeyeceğiz. Onlara destek veren medya grupları bunların bedelini ödeyecek." dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

VALİLER SÜREÇ NEDENİYLE OPERASYONA GİRMEDİ

Çözüm Süreci içerisinde tabi valilerimiz kendilerine verdiğimiz talimatlar gereği ciddi manada bu terör örgütlerine karşı şu andaki operasyonlara girmiyorlardı. Belki kendilerine çekidüzen verirler, belki bu şekilde devam etmezler ama maalesef kendilerine çekidüzen vermediler tam aksine bu süreç içerisinde ne yazık ki bir hazırlık safhasının içerisine girdiler. Nitekim bundan önceki yaşadığımız 7 Haziran seçimlerinde bunu gördük, Doğu'da, Güneydoğu'da gördük.

TEHDİTLE OY ALDILAR

Seçim güvenliği noktasında alınan bütün tedbirlere rağmen terör örgütü oralarda sızma hareketlerini yapmak suretiyle, belli yerlere belli kanallarla tehditlerini yapmak suretiyle başta muhtarlar olmak üzere bu tehditlerle oradaki sandık kurullarında kurdukları otoriteyle ne yazık ki bir çok yerlerde, köylerde, mezralarda, mahallelerde tehditle oyların kendi destekledikleri siyasi partiye gittiğini tespit ettik.

O MEDYA GRUPLARI BUNLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEK

Lojmana ateş ediyorlar, havan topuyla lojmana. Niye? Çünkü orada devletin resmi güvenlik gücünü asla kabul etmiyorlar. Çünkü bunların derdi başka, yani kurtarılmış bölgeler. Ama bu ülkede bunlara asla böyle bir fırsatı vermeyeceğiz. Ama buradan da sesleniyorum onlara destek medya grupları, onlara destek veren sermaye grupları, onlara iç ve dış destek verenler bunun bedelini er veya geç ödeyecekler.

BUNLAR HAİNDİR ALÇAKTIR!

Sokağa çıkma yasakları yapılıyor. Operasyonların rahatlıkla gerçekleştirilmesi lazım. Vatandaşım devletin gücünün orada olduğunun güvenini hissetmeli. Devlet vatandaşının yanında yer almıştır. Ama bunlar hain adi ve alçaktır. Çünkü dertleri başka, yani kurtarılmış bölgeler. Bu ülkede asla izin vermeyeceğiz. Onlara destek veren medya grupları bunların bedelini ödeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, Türk milleti, bütün halkıyla inanıyorum ki bu olanlar karşısında tavrını hukuk çerçevesinde ve demokratik bir ortamda en güzel şekliyle bunun cevabını verecektir. Şimdi bu cevabı verme zamanı yaklaşıyor. İşte 1 Kasım bunun en güzel testidir, sınavıdır diye düşünüyorum.

BİR BAKIYORSUN BİR EŞ BAŞKAN ÇIKIYOR...

Bir bakıyorsun bir eşbaşkan çıkıyor, bayan ne diyor 'bizim arkamızda YPG var, KCK var yani terör örgütü var' vesaire sayıyor. Şimdi bunu söyleyen bir mantıktan daha başka ne bekleyebiliriz. Bu bir teröristin söyleyebileceği en ileri derecedeki ifade ne ise o ifadeyi güya sözde siyasetçi bu şekilde kullanabiliyor. Bunlara karşı bu noktada tabi biz bir tavır özellikle bekliyoruz. Bunu tüm müttefiklerimize söylüyoruz. Avrupa'da, NATO'da vesairede hepsine söylüyoruz. Onlarda bizimle görüşürken güzel ifadeler kullanıyorlar ama uygulamaya geldiği zaman maalesef beklediğimiz neticeyi alamıyoruz. Temenni ederim ki bundan sonra alırız.

İSRAİL'İN MESCİD-İ AKSA ADIMI ORTADOĞU'YA ZARAR VERİR

(İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri) Temennim odur ki bu konu bir an önce çözülür aksi takdirde bu gidiş hayra alamet bir gidiş değil. Yani burada İsrail yönetimi bence çok çok yanlış bir adım atıyor. Adeta İslam Dünyasını tahrik etmek suretiyle Filistin'de, Orta Doğu'da yani yeni bir maalesef ateşlemeyi veya burada bu işin fitilini yakma noktasında attığı adımla öyle zannediyorum ki Orta Doğu'ya çok ciddi zarar verecekler.

Biz başından beri içeride özellikle bölücü terör örgütü olmak üzere, DHKP-C olmak üzere, dışarıda da DAİŞ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı bu mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz, sürdürmek durumundayız ve sürdürüyoruz.

Sarız
 // Afşarelleri
Ey geleceğe umudla bakan Rabbim ayaklarını sıratı mustakım uzere kılsın bereketli bir ömür güçlü bir iktidar nasibetsin Afşar emmilerin yanında hazır ve nazır beklemekteler sen emret yeter......
17 Eylül 2015 Perşembe 03:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler