YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan neden erken döndüğünü açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika gezisini bir gün erken bitirerek Türkiye’ye dönmesinin nedeni açıklandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan neden erken döndüğünü açıkladı
14 Şubat 2015 / 08:40 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 08:41

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika gezisini bir gün erken bitirerek Türkiye’ye dönmesi ve dönüş yolunda rotasını değiştirerek ABD’nin Houston kentine inmesi, Türkiye’de spekülasyonlara yol açtı.

Erdoğan’ın Houston’a inmesi, MİT Müsteşarlığı’na Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın atanmasıyla ilişkilendirilen haberler sosyal medyaya yansıdı.

Ancak Cumhurbaşkanlığı kaynakları bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve spekülasyondan ibaret olduğunu belirttiler. Söz konusu haberlerle ilgili Cumhurbaşkanlığı yetkilileri şu bilgileri verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın resmi temasları dün bitti. Üçüncü güne sadece turistik gezi programı kalmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı, heyet üyelerinin eğilimlerinin belirlenmesini istedi. Dönmek isteyenlerin sayısı çoğunlukta olunca bir gün erken dönülmesine karar verildi.

Başlangıçta Türkiye’ye dönüş rotası yakıt ikmali zorunluluğu nedeniyle Meksiko City - Dublin İstanbul şeklinde belirlenmişti. Ancak bu uzun bir rotaydı. Bunun yerine seyahati 2 saat kısaltan Meksiko City - Houston-İstanbul rotasının izlenmesine karar verildi.

Uçak Houston’a indiğinde Sayın Cumhurbaşkanı istirahat halindeydi ve uçaktan inmedi. İstirahat halinde olduğu için de Büyükelçi Serdar Kılıç’la görüşmedi.” Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakta gazetecilerin seyahati bir gün önce bitirmesinin nedenine ilişkin soruya da “Biliyorsunuz sizlere de sordurdum. Heyetin eğilimi dönme yönündeydi. Dolayısıyla erken gelmemizin nedeni sadece memleket hasreti” yanıtını verdi.

10:55
 // mustafa
ZORLAMA YORUMLAR
1.Liderler genellikle memleket hasretinden önce memleket için birşeyler yapmaya öncelik verirler. doğru düzgün dinlenemezler bile. ama mecburiyetten halka başka mantikli şeyler söylerler.

2.Önemli insanlar hep tehlike altındadır. en zayıf anları ise yurt dışı gezileridir. bunun için açıklanmış programlardan bazen farkli davranışlar gösterebilirler. yani RTE ye kastı olanlar birşeyler yapacaklari olasi saldiri planini bozmak için, bir gün önce dönüş kararı vermesi ve hatta güzergahı değiştirmesi kötü adamın planını bozar.

3. Turistik geziler müslümanların dikkat etmesi gereken bir durumdur ki. ev sahipleri sana ne yedirir, bilemezsiniz. (gerçi rte yanına yiyeceğini almıştır. )

4. Zaten Canakkale törenleri yaklaşıyor. birçok devlet adamı davet edildi. eksik kalan konuları veya alınması gereken cevapları da memlekette görüşebilir. görüştükleri insanlara düşünmek için zaman kalsin değil mi?

YANİ SONUÇTA ZORLAMA YORUM, NE KADAR TUTTURDUM BİLMEM....
14 Şubat 2015 10:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler