YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan müezzinlik yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Somali'de annesi Tenzile Hanım'ın adını taşıyan caminin açılışını yapıp kılınan öğlen namazında cemaate müezzinlik yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan müezzinlik yaptı
26 Ocak 2015 / 07:44 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 07:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Mogadişu Havalimanı'nda resmi karşılama töreni düzenlendi. Erdoğan ve Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un tören alanında yerlerini almalarının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı.

Daha sonra açılışın yapılacağı yeni terminal binasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasına "Mogadişu Havalimanı'nın bu muhteşem terminal binasının açılışında sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyerek başladı.

Terminal binasının, birçok sıkıntı çekmiş Somali halkına hayırlar getirmesini temenni eden Erdoğan, binanın yapımını üstlenen Kozuva Şirketler Grubu'na da teşekkürlerini iletti.

Müezzinleri Erdoğan oldu

Erdoğan hastanenin ardından TOKİ tarafından Somali'de inşaa edilen ve annesi Tenzile Erdoğan'ın adının verildiği caminin de açılışını da yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kılınan öğlen namazında cemaate müezzinlik yaptı. Aynı anda 2 bin 300 kişinin namaz kılabileceği Tenzile Erdoğan Camii'nde derslikler ve sosyal eğitim alanları da yer alıyor.

 

21:39
 // Abdullah
Hüseyin abicim biz dua edelim kendi vazifemizi yapalım Allah nurunu tamamlayacaktir. Ümitvar olunuz Şu istikbal inkılabı içinde en gür yüksek sada islamin olacaktır....
26 Ocak 2015 21:39
20:02
 // huseyin
Allahin iZniyle o gunleri dort gozle bekliyoruz abdulla kardes birde hilafet ilan etse...
26 Ocak 2015 20:02
18:46
 // Abdullah
Bir de 29 mayıs cuma günü ıstanbulun fethinin 562. Yılında ayasofyada fetih süresiyle cuma namazını kildirırsa tamamdır. İNŞAALLAH....
26 Ocak 2015 18:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler