YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: MHP'li kardeşlerimizle süreci başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "MHP'li kardeşlerimizle el ele vermek suretiyle bu süreci başlatıyoruz." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: MHP'li kardeşlerimizle süreci başlatıyoruz
17 Şubat 2017 / 15:48 Güncelleme: 17 Şubat 2017 / 17:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müftülük Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin, "Bunların itirazı sisteme değil, millete. Bunlar Tayyip Erdoğan'a karşı değil millete karşı. Ya ben kimim? Ben bir faniyim. Benim 16 Nisan'a çıkacağıma elimde bir belge var mı? Yok. Biz faniyiz ama sistem bu noktada kalıcı. Dolayısıyla biz fani olanı değil baki olanı konuşuyoruz. Bu sistemi şahsım için isteyecek, bunca mücadeleyi nefsim için verecek kadar halim yok, karaktersiz değilim." dedi.

ŞAHSIMIN PROJESİDİR

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı sistemi, şahsımın projesidir. Belediye başkanlığımdan bu yana savunduğum, ısrar ettiğim bir reformdur. Diğer hizmetler gibi ülkemize ve milletimize faydalı olacağına, yarar getireceğine inandığım için bu sistemin mücadelesini verdim, veriyorum." diye konuştu.

20170217_2_21912561_19000428_web.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra milletimiz Türkiye'nin yönetimini sadece ülkesi için, kendisinin ve evlatlarının geleceği için projesi, programı, hazırlığı olana, hizmet için aşkı, sevdası, niyeti olana teslim edecektir. Meclisteki zayıf dengelere, vesayet güçlerine dayanarak ülkenin ve milletin başına musallat olanlar bu sistemde kendilerine yer bulamayacaklar." ifadesini kullandı.

YARGI HUKUKUN İŞLEMESİNİ SAĞLAYACAK

"Yürütme ile yasama arasındaki sınırları iyice netleştirerek herkesin kendi işine odaklanmasına imkan sağlıyoruz." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Yani cumhurbaşkanı ülkeyi yönetecek, Meclis kanunları çıkartacak, yargı hukukun işlemesini sağlayacak. Bu sistemde hiçbir güç diğerinin üzerinde tasallut oluşturamayacağı için eski Türkiye'de sık sık şahit olduğumuz kavgaları, çekişmeleri, yetki aşımlarını inşallah artık yaşamayacağız."

20170217_2_21912561_19000434_web.jpg

16 NİSAN, TÜRKİYE'DE BİR REFORMUN GERÇEKLEŞTİĞİ AKŞAM OLACAKTIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu kalan süre içerisinde, 16 Nisan'a kadar sizler de inanıyorum ki kapı kapı dolaşacaksınız. MHP'li kardeşlerimizle inanıyorum ki dayanışma içerisinde, Parlamentoda güvenoyu almasını sağlayan tüm arkadaşlar olarak el ele çalışacağınıza inanıyorum. 16 Nisan, Türkiye'de bir reformun gerçekleştiği akşam olacaktır." dedi.

 

AA

 

İdam cezası sözü!
 // Ahmet
Sevgili Cumhurbaşkanım, 16 nisan referandumunun ardından TBMM de idam cezası hakkında çalışma başlatılacağı sözünüzü bir mutemet olarak kabul ediyoruz. Özellikle 15 temmuzdan bu yana ısrarla istememize rağmen, bu güne kadar böyle bir söz verilmediği için, Başkanlık sistemi referandumunda sandığa gitmekte kararsız olan biz, bugün vermiş olduğunuz bu sözünüze istinaden, bizde kararımızı gözden geçirerek sandığa gitmeye ve EVET demeye karar verdik. Hadi bakalım Allah utandırmasın....
18 Şubat 2017 Cumartesi 03:04
 // mehmet
Ülkücü Fırat Çakıroğlu nun ölüm yıl dönümünü suistimal etmek isteyen ülkücü olmayan kesimlere karşı iktidarında mhplilerinde devlet yetkilisi olanlarından dikkat li olması lazım.1980 öncesi gibi duvar yazılarına bakarak bu kanıya varmıyan olabilirmi...
17 Şubat 2017 23:31
 // hasan ali
Her iki reisede sırt vermek omuz vermek her müslümanTürkiye vatandaşının görevi sayılır.Allah yar ve yardımcıları olsun...
17 Şubat 2017 23:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler