YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanları sakın boş bırakmayın!
Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde, Meclis'in bombalanan bölümlerinde incelemelerde bulunmak üzere gittiği TBMM'de konuştu. Erdoğan, "İkinci bir talimata kadar sakın meydanları boş bırakmayın" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanları sakın boş bırakmayın!
22 Temmuz 2016 / 21:30 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 22:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombaların hedefi olan TBMM'de incelemelerde bulundu.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın darbe girişimi sonrası Meclis'teki hasarı inceledikten sonra açıklamalar yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satırlar:

"Bu buluşmamızın, bir araya gelişimizin tamamıyla demokratik bir hukuk devletini yıkmaya yönelik bir silahlı teşebbüsün ardından olmasını istemezdim. Ne yazık ki bu, böyle bir teşebbüsün ardından oldu. Parlamento binamızı gezerken Meclisimizin düştüğü bu hali görünce gerçekten büyük bir hüsran yaşadım diyebilirim. Bu teşebbüste bulunanların bu milletin evladı olması mümkün değil."

MİLLETİN SİLAHLARINI MİLLETE DOĞRULTTULAR

 "Ülkemizde bölücü terör örgütünü biliyorduk, DAİŞ'i biliyorduk, PYD yi biliyorduk, YPG'yi biliyorduk. Bunları biliyorduk fakat tanımı farklıydı. Ne diyorlardı, 'bunlar aynı zamanda dini bir grup, eğitimle uğraşırlar, bunların silahla işi yok.' Bunların silahla olan işi diğerlerinden çok daha farklı bir şekilde. Bunlar bu milletin vermiş olduğu vergilerle, bu milletin parasıyla elde ettikleri silahı, tüm uçaklarıyla, helikopterleriyle, tanklarıyla, toplarıyla, ağır silahlarıyla millete karşı kullanacak kadar alçak, hain, namussuzdurlar." 

ALLAH OYUNLARINI BOZDU

"Kendilerine göre koordinatlar istediler tutmadı, tamam geldiniz Meclis'i vurdunuz, burası milletin Meclisi. Siz, milletin temsilcilerini, milleti vurmaya kalktınız. İşte onun için bu kardeşiniz, elindeki cep telefonlarıyla televizyonlara bağlandığı zaman, meydanlara milletimi davet ettiğim andan itibaren milletim eğer 81 vilayette meydanlara yürüdüyse, işte bunların bu hesabının dışındaki adımdı ve buraya yapılan o saldırıydı. Milletime şu çağrıda bulunuyorum, ikinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın."

BUNUN KAZINMASI LAZIM

"Bu öyle bir virüs ki metastaz yapmış. Bunun tam manasıyla kazınması, bazen bu kazımalar bile yetmez. Hiç ummadığınız bir yerden tekrar üreyebilir. Ama biz bunu minimize etmek durumundayız ki yolumuza emin bir şekilde yürüyelim. Bunlar, takiyeyi çok çok başarılı yapıyorlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar. Bunlar, bukalemuna saygısızlık olur, ondan öteler."

DEVAMI GELECEK

"Birçok virüsler dolaşıyor, 'ikinci etabı, üçüncü etabı gelecek'. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin."

MİLLETİMİ TANIYORUM

"Ben milletimi çok ama çok çok iyi tanıdığımı zannediyorum ve şu olayda benim milletim dünyaya bir örnek çizmiştir. Benim milletim, elhamdülillah tankların karşısında dimdik durmuş, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle hepsi şehadete yürümüştür. Esenler'deki hanımefendinin dün beyiyle, evladıyla görüştüm. Söyledikleri tek şey vardı, 'Yolumuz, yolunuzdur. Biz annemizi kaybettik ama yine bu yolda mücadeleye devam edeceğiz.' Şimdi mesele bu, duruş bu ve biz bunu kaybetmemek durumundayız."

EKONOMİ ÇÖKEMEYECEK 

"(Olağanüstü Hal ilanı) Tabii burada istismarı yapılan bir konu daha var. Nedir o, 'ekonomi çöker.' Ekonomi çökmez. Şu anda idarede hükümetimiz var. Silahlı Kuvvetler falan hepsi kendi görevleri ne ise o görevinin başında. Aynı şekilde polisimiz görevinin başında. Peki anormal olan ne  Hükümet, aynı görevini yapacak, tam aksine bir de valiliklerin görevleri artacağı gibi valilerin bu noktadaki gücü daha da artacaktır ve tasarruf alanları valilerimizin daha da artacak ve böylece illerimizde de inşallah ekonomik çalışmalardaki, müteşebbisimizin çalışmalarındaki süreç daha da hızlandırılacaktır." 

"Finans sektörüne sesleniyorum: Bakın siz de lütfen faizlerinizi düşürün. Bu millete, vatana eğer hizmet verecekseniz düşürün, biraz az kazanın. Yatırımcı, sizin vereceğiniz bu ucuz krediyle bu ülkede çok daha farklı adımları atabilsin."

"Bazıları diyorlar ki, 'böyle dönemlerde finans sıkıntısı çekilir.' Evelallah Türkiye böyle bir finans sıkıntısını çekmeyecek. Bizim hazırlıklarımız var bu noktada."

Demokratikleşme sürecimizin hızlandırılmasını teminat altına alma adımıdır. Süratle yasaların çıkarılması ve bu yasalarla birlikte inşallah parlamentomuzun şu süreci işletmesi ve bir an önce bu Fetullahçı Terör Örgütü ve diğer terör örgütlerinden bu kurumlarımızı, devletimizin kurumlarını temizleme operasyonunun hızlandırılması olayıdır."

 

 

DARBE GİRİŞİMİ SÜRECİ HIZLANDIRDI-3
 // ismail emre
BU arada paralel yapı temizlenirken kemalistlerin de temizlenmesi gerekiyor aksi halde kemalizim yükselişe geçebilir bu durumu en çok CHP koz olarak kullanacaktır çünkü CHP nin en büyük askeri destekçisi bu ideolojiyi savunan askerlerdir...Atamalara dikkat edilmesi gerekir...!...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 10:41
DARBE GİRİŞİMİ SÜRECİ HIZLANDIRDI-2
 // ismail emre
Erdoğan bu süreçte rahat hareket etmek ve paralel yapıyı temizlemek için buna takoz olacak CHP-HDP muhalefetinin sesini kesmek için milletin meydan da kalmasını istiyor elbet batının da bu durum karşısında meydanı görmezden gelemeyeceğini bilmesi ayrı bir etki oluşturacak ama batı şimdiden darbecilerin yanında olduğunu görüyoruz bu durum onları pek etkilemiyor darbecilerin haklarının korunmasını istiyor...!...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 10:35
DARBE GİRİŞİMİ SÜRECİ HIZLANDIRDI
 // ismail emre
CHP her fırsatta fetoya ait dersaneler kapatılınca demokrasi çığlıkları atıyor hükümete yükleniyor CNN kanalı ise bu duruma yağ sürüyordu Hükümet azar azar müdehale etmeye çalışıyordu ama karınca yürüyüşü bir hızda ilerliyordu.

Darbe girişimi ile sadece Fetö temizlenmiyor bir çok kurumda düzenleme yapılmasının yolu açılmış oldu artık dört nala bir süreç başladı CHP ise hükümeti en azından yavaşlatmak için bir hazırlık içinde ve ohale tepki göstererek muhalif hazırlık içine girmiş vaziyette...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 10:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler