YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel'le görüşecek
01 Eylül 2016 12:07
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 zirvesinde Almanya Başbakanı Merkel, Hollande ve Renzi ile de dörtlü bir görüşme yapacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Çin'de başlayacak G20 Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de görüşeceğini açıkladı.

Kalın çarşamba günü yaptığı açıklamada Erdoğan'ın Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile dörtlü bir görüşme yapmasının planlandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de ikili görüşmeler yapacağı açıklanmıştı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes, Başkan Barack Obama ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü Çin'deki G20 Zirvesi'nde bir araya geleceklerini açıklamıştı.

Yine ABD Savunma Bakanı Ashton Carter da gelecek hafta Avrupa'da Türk yetkililerle temaslarda bulunacağını kaydetmişti. Erdoğan ile Obama'nın G20 Zirvesi açılışından önce bir araya gelmesi ve ağırlıklı olarak Suriye'deki operayonun görüşülmesi bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler