YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da konuştu
21 Şubat 2015 14:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış töreninde Malatya'da konuştu. Erdoğan başkanlık sistemi tartışmalar için, "Bizim genlerimizde başkanlık sistemi var. Bizim genlerimizde liderlik sistemi var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış töreninde Malatya'da vatandaşlara sesleniyor:

"Buradan sesleniyorum, ey Parlamento'nun içinde olanlar, niye korkuyorsunuz  Hadi başkanlık sistemini millete soralım. Millet ne diyor, 'evet' mi diyor 'hayır' mı diyor, buna bakalım. Millet 'evet' diyorsa mesele bitmiştir, 'hayır' diyorsa gene bitmiştir."

''Başkanlık sisteminde istikrar var, güven var. Başkanlık sisteminde kabus ortamını yakalayamayacaklar. Yıllarca milletin ağlaması pahasına bunların yüzü güldü. Şimdi millet gülerken bunlar ağlıyorsa inanın yapılan iş milletin menfaatine demektir. Ben böyle bakıyorum. Demek ki doğru yoldayız. Milletin yararına bir adım atılıyor.''

"Biz bugüne kadar Çözüm Süreci'nde üzerimize düşenleri, bihakkı yerine getirdik, yaptık, yapıyoruz. Ama herkesin aynı sorumlulukta hareket ettiğini söyleyebilmem mümkün değil. Buna rağmen sağduyuyla, soğukkanlılıkla, itidalle, sabırla meseleyi bugüne kadar getirdik. Gerçekten sınırların zorlandığı, sabırların zorlandığı pek çok durumla karşılaştık."

"Ermenek tüneli bu yıl tamamlanıyor. 25 bin seyirci kapasiteli stadyum devam ediyor. Bunlar yeter mi? Yetmez. Malatya'nın potansiyeli çok büyük. Cuhmurbaşkanı olarak bu yatırımların takipçisi olacağım.

Sizlerle bu buluşmayı yapıyoruz ya birileri rahatsız oluyor. Gidip YSK'ya başvuruyorlar. Cumhurbaşkanı seçimlere kadar meydanlarda olmasın. Bunların Cumhurbaşkanlığı'ndan haberi yok. Başkanlık sistemine de bu yüzden karşılar. Bizim genlerimizde başkanlık sistemi var. Bizim genlerimizde liderlik sistemi var.

Malatya'dan vasat insan çıkmaz. Özellikleri, enerjileri vardır. Battalgazi'nin torunlarına da bu yakışır. Hamido'nun evlatlarına bu yaraşır. O Hamido ki, ülkenin en karanlık günlerinde yapılan işlere karşı geldi ve bunu ailesiyle beraber canıyla ödedi.

Özal'ın hemşehrilerine de bu yakışır. Özal ne diyordu "Başkanlık sistemi" Özal'a diktatör diyenler tek adam heveslisi iftirasını atanlar şimdi de bana aynı şeyi söylüyorlar.

Özal'ı Cuhmurbaşkanı seçtirmemek için uyguladıkları tüm kirli oyunları 2007'de bizim adayımız Abdullah Gül beyi seçtirmemek için de yaptılar. Sonra ne yaptık? Bundan sonra Cumhurbaşkanını milletimiz seçecek dedik.

İhtiyacımız derecesinde ilerlemiyoruz. Patinaj yapıyoruz patinaj. Bunun önünü açmak için yeni anayasa diyoruz. Başkanlık sistemi diyoruz.

Ayrıntılar geliyor...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler