YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kürt sorunu yoktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kürt sorunu yoktur
17 Mart 2015 13:44
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kars'ta toplu açılış töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "bu okulun hizmete girmesi için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden Nevruz Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Azerbaycan başta olmak üzere bu 5 bin yıllık ortak bayramımızın hayırlara vesile olmasını istiyorum. Dünyada barışın ve huzurun müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Azerbaycan sadece devletlerden bir devlet. Milletlerden bir millet değiliz. Biz iki devlet tek milletiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Kürt sorunu yoktur

''Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de her kesimden insan gibi, Kürt kardeşlerimizin de sorunları vardır.Kimliklerinin tanınmaması sorunu vardır, inançlarına saygı duyulmaması sorunu vardır, geri kalmışlık, ihmal edilmişlik, hor görülme sorunu vardır. Biz geçtiğimiz 12 yılda Kürt kardeşlerimizle birlikte Türklerin de Arapların da Azeri kardeşlerimizin de Lazların da Çerkezlerin de Romanların da Arnavutların da Gürcülerin de Boşnakların da dini azınlıkların da ülkemizde yaşayan ne kadar kesim varsa hepsinin sorunlarına çözüm bulmaya gayret ettik.''

Bugün artık hiç kimse kökeni, inancı, kılığı, kıyafeti, yaşam biçimi, fikri, zikri yüzünden tehdit altında değildir, baskı altında değildir. Hala eksikler, aksaklıklar yok mu  Var tabii. Her şey dört dörtlük mü değil tabii. Ama bunlar her geçen gün eksiliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler