YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Afrin başladı, Münbiç takip edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kütahya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Afrin operasyonu sahada fiilen başladı, bunu Münbiç takip edecek" dedi.
Erdoğan: Afrin başladı, Münbiç takip edecek
20 Ocak 2018 / 16:00 Güncelleme: 20 Ocak 2018 / 16:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kütahya İl Kongresi öncesi kongrenin yapılacağı salonun önünde bekleyen partilere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;
"İhracatımız 158 milyar dolara geldi. Artık Türkiye dünyadaki en büyük ülkeler sıralamasında 17 sırada.

Rabia'mıza sahip çıktığımız sürece bizikimse yıkamayacak. Bunu böyle bilsinler. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yoktur.

KILIÇDAROĞLU ANLAMAZ
Rabiamızı anlamayanlar var. Kılıçdaroğlu anlamaz. Onun millet, bayrak vatan devlet diye bir derdi yok. O PKK'lı teröristlerle el ele kol kola varsın yürüyüş yapsın.

O darbe gecesi kaçarak Bakırköy belediyesine sığınan birisi. Biz F-16’lar üzerimizden geçerken orada halkımızla milletimizle beraber ne yapacağımızın planlarını yaptık, oradan onun talimatlarını verdik. O ise televizyondan izliyordu. Utanmadan ‘Tankların karşısına ben çıkarım’ diyor. Geç o işi. Senin kilon bunu kaldırmaz. İşte İstanbul’a getirdiğin il başkanınla kim olduğun ortaya çıktı

Erdoğan burada yaptığı konuşmanın ardından kongrenin yapılacağı salona geçti.

İşte Erdoğan'ın kongrede yaptığı konuşmasından satır başları:

Siz bir şarkısınız. Allah yol arkadaşlığımızı daim etsin. Sizleri en kalbi duygularımla hasretle selamlıyorum. Dışarıda büyük bir katılım var. Onları selamlamadan geçemezdim. Kuruluşundan bu güne kadar vazife yapmış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

ABD'YE: SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?

Suriye’de kendilerince bir oyun kurgulayanlar, terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden müteşekkil her türlü organizasyonun adı terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleri’ymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış, yok iç güvenlik oluşumuymuş, siz kimi kandırıyorsunuz ya. Bu örgütün adı PKK’dır, bu örgütün adı PYD’dir, bu örgütün adı YPG’dir.

"BUNLARIN BİRBİRLERİNDEN HABERİ YOK"

Amerika’nın da Avrupa Birliği’nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye’de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki ‘Ordu kuracağız', öteki ‘Bizim asla böyle bir amacımız yok', bir başkası da ‘Sınır muhafızları oluşturacağız' diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey çıkıyor ortaya. Bunların birbirlerinden haberi yok ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor.

"EY FETÖ,NE KADAR KAÇACAKSIN?"

Erdoğan,"Ey Feto, ne kadar kaçacaksın  Bu Amerika sana ne kadar bakacak  Bir yere kadar bakacak bakacak, ondan sonra da kirli mendil olarak kapıya atacak. 'Ben seninle mi uğraşacağım ya' diyecek. O günler yakın. Bunları göreceğiz."dedi.

"MERAK ETMEYİN ÖĞRENECEKLER"

Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ'cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK'lılar geliyor. Ama merak etmeyin, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye'den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler.

"AFRİN BAŞLADI, MÜNBİÇ TAKİP EDECEK"

Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek. Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz.

SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE VURGU

Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz. Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim, Suriye'nin toprak bütünlüğüyle, bağımsız ve müreffeh geleceğiyle, Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimizle beraber ülkemizdeki 3,5 milyon sığınmacı başta olmak üzere evlerinden ve vatanlarından olmuş, Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz.

"ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN KATLEDENLER İŞGALCİ"

Suriye'de kimler işgalcidir, bunu size açıklayayım mı? Suriye halkını çoluk çocuk demeden katleden herkes işgalcidir. 1 milyona yakın Suriyeliyi katledenlerden daha büyük işgalci olur mu?

 

 

 

 

 

 // Mutlu
Sözkonusu terör olunca Fırat'ın doğusu ve batısı farketmez. Terör her yerde yok edilmeli. Türkiye'ye hiçbir yerden zarar verememeli. Kimse harita çizememeli bu bölgede....
20 Ocak 2018 15:49
 // Mi
Allah yardımcımız olsun. Hayırlı olur inşallah....
20 Ocak 2018 15:32
 // Rasim DUMAN
Cenab-i ALLAH ( C.C. ) kahraman ordumuzun yardimcisi olsun ve en kisa zamanda zafer ihsan etsin insallah. Ben de emekli bir asker olarak, verilecek her turlu vazifeye hazirim ve bu mukaddes daveti, gozlerim yollarda, hasret ve umitle bekliyorum insallah....
20 Ocak 2018 15:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler