YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse kimseyi kandırmasın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu. TSK tarafından sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülen Rus uçaklarını eleştiren Erdoğan; "Kimse kimseyi kandırmasın, o bölgede IŞİD yok, yurttaşlarımız var" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Kimse kimseyi kandırmasın!
25 Kasım 2015 / 10:05 Güncelleme: 25 Kasım 2015 / 11:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 31. Toplantısı'nın açılışına katıldı.

Erdoğan, Rus savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan; "İki uçağın DAiŞ'e saldırdığı öne sürüldü fakat Rusya'nın abluka altına aldığı Bayır Bucak bölgesinde IŞİD yoktur. Kimse kimseyi kandırmasın... Sürekli bu konuda uyarılarda bulunulmuştur" dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları,

Rus uçakları olduğunu Rusya'dan öğrendik

Dün sınır ihlali yapan 2 uçak, 5 dakikada 10 defa uyarıldı. Uçaklardan biri Suriye'ye yönelirken diğer uçak ısrarla Türkiye sınırlarını ihlal etmiştir. Bu uçağın, Rusya'ya ait olduğu, daha sonra Rusya'dan öğrenilmiştir.  İki uçağın DAiŞ'e saldırdığı öne sürüldü fakat Rusya'nın abluka altına aldığı Bayır Bucak bölgesinde IŞİD yoktur. Kimse kimseyi kandırmasın... Sürekli bu konuda uyarılarda bulunulmuştur. Türkiye bugüne kadar sabrını zorlayarak, gelişmeleri barış içinde takip etti ama böyle bir durumda sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Sınırlarımızı korumak zorundayız ve soydaşlarımızı korumak zorundayız. Zulme rıza zulümdür.

Onlar bizim akrabalarımız, soydaşlarımız

Bu hadiseyi tırmandırmak gibi bir düşüncemiz kesinlikle bulunmamaktadır. Sadece kendi güvenliğimizi ve kardeşlerimizin hukukunu savunuyoruz. Bir haftadır, Lazkiye kuzeyinde Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu bölgede sınırlarımıza doğru göç başlamıştır. Biz, bu bombalardan kaçan, oradaki soydaşlarımızı, oralardaki akrabalarımızı, bir taraftan Hatay ve o bölgedeki kamplara almaya başladık. Bir diğer taraftan Suriye tarafındaki kamplarda barındırmaya ve Kızılayımızla onlara her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Bir diğer tarafta da tabi aileler, bakıyorsunuz eşleri, beyleri hepsi, bu topraklarının korunması mücadelesini sürdürüyor.

Zulüm ve mazlumiyetin nedeni..

Bugün giderek İslam coğrafyası bir ilim, irfan ve medeniyet coğrafyasından bir zulüm ve mazlumiyet coğrafyasına dönüşüyorsa bunun en büyük sebebi kardeşlik ahlakı ve hukukunun ihlalidir, yok sayılmasıdır. Çocukların açlıktan, susuzluktan, yokluktan en basit ihtiyaçları karşılanamadığı için öldüğü bir dünyada hiç kimsenin huzur bulamayacağı, hiç kimsenin kendini güvende hissedemeyeceği açıktır.

İslama zarar veren çeteler...

Bu yürek yaralayıcı manzaralar yetmiyormuşcasına İslamı kendi amaçları için kullanan cinayet çeteleri başkalarına figüranlık yapıyor. Öncelikli hedefleri kendileri ile aynı görrüşü paylaşmayan diğer Müslümanlardır. Bu örgütler en büyük zararı Müslümanlara vermişlerdir. Hepimizin bu örgütlere karşı kararlı duruş göstermek zorundayız.  

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler