YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bizim gündemimizi belirleyemez
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyükelçilere hitap etti. Erdoğan dört eski Bakan hakkındaki süreçle ilgili "17-25 Aralık darbe girişimini yaşatmaya yönelik tamamen umutsuz bir süreçtir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bizim gündemimizi belirleyemez
06 Ocak 2015 / 13:22 Güncelleme: 06 Ocak 2015 / 14:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son dönemde yaşadığımız badirelerin hiçbir tesadüfi değildir. Türkiye'ye istikamet çizmek amacıyla planlanmıştır. 17-25 Aralık darbesinde başarısız olanlar yeni bir operasyonu devreye almak için de uğraştılar ve uğraşıyorlar" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Darbe girişiminin Türkiye'ye zararı 120 milyar dolar oldu

En mütevazi hesaplamayla 17 ve 25 Aralık darbe girişiminin Türkiye'ye maliyeti 120 milyar dolar oldu. Eğer başarılı olsaydılar, eğer azmettikleri gibi başbakanı, 'dönemin başbakanı' yapabilselerdi, inanın bu maliyet kat kat fazla olacaktı

Dört eski bakan üzerinden kurgulanmak istenen süreç...

"17-25 Aralık darbesinde başarısız olanlar ümitsizlik içinde yeni bir takım operasyonları devreye almak için uğraştılar ve uğraşıyorlar. Dört eski bakan üzerinden kurgulanmak istenen süreç, açık söylüyorum; 17-25 Aralık darbe girişimini yaşatmaya yönelik tamamen umutsuz bir süreçtir

Parlamento, Soruşturma Komisyonunun almış olduğu, üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en ideal, en adil şekilde verecektir. Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde, üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke olmayacaktır, olmadığını da bu Parlamento gösterecektir.

Kimse bizim gündemimizi belirleyemez

Kimse bizim gündemimizi belirleyemez. Biz gündem belirleyen bir ülke konumundayız.  Türkiye siyaset üzerindeki vesayet kurumlarını etkisiz hale getirmiştir. Türkiye hiçbir kimsenin parmak sallayarak suçlayacağı, hitap edeceği bir ülke değildir. Avrupa Birliği'nin Türkiye politikasını gözden geçirmesi gerekmektedir.

Dürüst değiller, samimi değiller

"Dürüst değiller. Samimi değiller. Geliyorlar, bizimle oturuyorlar, konuşuyorlar, kendilerine gerekli cevapları veriyoruz, belgeleri gösteriyoruz, bütün bunlara rağmen yine bildiklerini okuyorlar. Niye  Bunlar samimiyetsiz, bunlar dürüst değil. Onun için ben büyükelçilerimizden özellikle şunu istiyorum: Bunların karşısında dik durun. Bunların karşısında, onlara, yaptıkları ahlaki olmayan bütün bu asparagas haberleri, bu yalan haberleri, bunların yüzüne yüzüne çalmanız lazım. Siz, 77 milyon Türk milletinin birer temsilcisi, misyon şefisiniz. Buradan asla taviz vermemeniz gerekiyor. Çünkü bu bizim için çok çok önemli."

 Avrupa Birliği'nin Türkiye politikasını gözden geçirmeli

"Özellikle Avrupa Birliği, Türkiye politikasını artık gözden geçirmek durumundadır. Yeterince oyaladılar, yeterince vakit kaybettirdiler. Şu anda AB'nin çok ciddi tehlikelerle tehditlerle karşı karşıyayken bunları görmek, bunları bir defa bir an önce değerlendirmek, bunlara çare üretmek yerine Türkiye'ye ders vermeye kalkışması inanın acınacak bir durumdur. Bakın ırkçı, ayrımcı, özellikle de Müslümanları hedef alan faaliyetler Avrupa'da artık gizlenemez bir noktaya geldi.

 

uzun adama
 // akarcalı
Allah senin ömrünü uzun ede, bahtını ak eyleye. Düşmanlarına eman vermeye, onları rezil ede....
06 Ocak 2015 Salı 14:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler