18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,542
 • BIST94.541
 • Dolar4,7355
 • Euro5,5009
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2809
 • İstanbul21 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya17 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır25 °C
 • Bursa19 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa24 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel23 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ağlatan soruyu anlattı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu dönemde hocalarının kendilerine sürekli sorduğu soruyu açıkladı ve soru karşısında hep ağladığını anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ağlatan soruyu anlattı
28 Eylül 2015 / 12:26 Güncelleme: 28 Eylül 2015 / 12:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi'nin açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"BIGÜN ONLARIN UTANÇ GÜNÜDÜR"

Ülkemizdeki her güzel hizmet gibi bu okulu da dillerine dolayanlar, kendilerine rant devşirmeye çalışanlar oldu. Bugün aynı zamanda okulun arazisiyle ilgili pek çok ahlaksız iddiaları dile getirenlerin, hatta meclis gündemine kadar taşıyanların utanç günüdür. Ama biliyoruz ki onların karakterinde utanma duygusu maalesef yok.

''ADETA ŞAH DAMARIMIZI KESTİLER''

"Türkiye, ülkenin ihtiyaçlarıyla ve eğitimin gerekleriyle hiçbir şekilde uyuşmayan bir 8 yıllık kesintisiz eğitim garabetini yaşadı. (Tabii bunları belki sizler hatırlamıyorsunuz ama dinlediniz büyüklerinizden). O ne büyük garabetti. Adeta şah damarımızı kestiler. Şah damarı kesilen bir insan yaşayabilir mi? Yaşayamaz. Nesli o hale düşürdüler. O zaman 600 bin imam hatip öğrencisi vardı bir anda bu sayı nereye düştü? 60 bine düştü. Sabır, sabır, sabır... 'Men sabera zafera'... Hamdolsun sabrın neticesinde bakın şu anda imam hatiplerde okuyan öğrenci sayısı 1 milyon 200 binin üzerine çıktı" dedi.

SIRF İMAM HATİP OKULLARINI BİTİRMEK İÇİN... 

Sırf imam hatip okullarını bitirmek için yok etmek için tüm eğitim sistemini adeta felç ettiler. İmam hatip okullarında milli ve manevi değerlerine bağlı, bu ülkenin tarihiyle kültürüyle yoğrulmuş nesiller yetişmesinden rahatsız olanlar, meseleyi nereye getirdiler hatırlayın, 'bir imam müezzin ihtiyacı' parantezine sıkıştırmak istediler. 'Türkiye'nin bu kadar imama ihtiyacı yok' dediler, 'Bu kadar müezzine ihtiyacı yok' dediler. Bu okulların hedefi sadece imam ve müezzin yetiştirmek değil ki.

Başı örtülü vatandaşımla başı açık vatandaşımın arasında hiç bir ayrım yapmadık. Ders kitaplarını çocuklarımıza ücretsiz olarak veriyoruz. Kız çocuklarımızın eğitimine önem verdik. Okuma oranlarını yükselttik. 12 yılda 21 milyon çocuğumuzun annelerine 4 katrilyon vererek eğitimlerinin devamını sağladık.

"HOCA SORAR BİZ AĞLARDIK"

İstanbul'da tek imam hatip vardı Fatih'te ben oradan mezun oldum. Hocalarımız bize şunu derdi. Oğlum buraya niye geldiniz? Okumaya geldik. Oğlum ölü yıkayıcısı mı olacaksınız? Biz ağlardık ama biz oraya ölü yıkayıcısı olarak gitmedik. Zira bunlar da öldüğü zaman İmamın önüne geliyor. Bunları da yıkayacak birileri lazım. Yoksa ölüleriniz ortada kalır. Onlar hep bu işi ticari anlamda düşündüklerinden dolayı böyle baktılar. Bunlar hep tek parti döneminin imam hatipleri ölü yıkayıcı olarak gören görüş anlayışı yıkıldı.

Mesleki eğitim çok büyük darbe yedi. Biz 4+4+4 sistemini getirerek bu yanlışa son verdik. İmam Hatipler ile birlikte Meslek Liselerini cazip hale getirecek adımlar attık. Nasıl ki başı açık kardeşim özgürse başını kapatmak isteyen kardeşim de özgür.

''Mesleki ve teknik eğitimi %35'e düşen oranını yükselttik. Kat sayı adaletsizliğine son vererek üniversite sınavlarında adil bir şekilde yarışa girmelerini sağladık. Kız evlatlarımızın üzerindeki baş örtü baskısını kaldırdık''

"Bugüne kadar hangi eseri ülkeye kazandırdıysak, hangi hizmeti milletimizin istifadesine sunduysak hepsini de birilerine rağmen yaptık. Birilerine rağmen netice aldık. Hep engellemeye çalıştılar ama biz tereddüt etmedik, inandık, azmettik, üstüne üstüne gittik ve neticeyi aldık" dedi.

''Teröre sarılanlar, okulları, camileri, hastane, ambulansları bombalayanlar. Onlara milletim gerekli dersi verir''

"Eğitim ve öğretim desteğinden geçtiğimiz yıl 250 bin öğrencimiz, eğitim kademesine göre 2 bin 500 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişen meblağlarda faydalandı. İnşallah bu yıl da 2 bin 680 ile 3 bin 750 lira arasında değişen rakamlarla eğitim-öğretim desteği uygulaması devam edecek"

 // Rasim DUMAN
Simdi boyle bir "adam gibi adam"a, boyle kahraman ve cesur bir Cumhurbaskanina beddua edilir mi ?! Boyle guzel bir insana beddua edene "musluman" denir mi, "hocaefendi" ( ! ) denir mi ? Pensilvanya'da "kafir kanadinin altinda" yasayan herif-i na serf, sana soyluyorum sana ! Beddualarin aynen sana rucu edecek ve sonun "ibretlik" olacak, bilesin ! Bekle, biz de bekliyoruz...!...
28 Eylül 2015 16:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler