YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de muhalefete yüklendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de toplu açılış töreninde halk hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de muhalefete yüklendi
17 Mayıs 2015 / 16:52 Güncelleme: 17 Mayıs 2015 / 17:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de açıklamalarda bulunuyor. Burada CHP liderini hedef alan Erdoğan "Birileri cek-cakla konuşuyor" diyerek temelsiz vaatlerin verildiğini söyledi.

"Kendisi himmete muhtaç dede..."

"Birileri cek-cakla konuşuyor. Gelince memura şunu vereceğim bunu vereceğim diyor. Çünkü bunların sırtında boş yumurta küfesi var ama bizde dolusu var.. Düzce'de depremde bile o yolsuzlukların önünde diz çöküldü. Bunların hesabını versinler. Şimdi kalkmışlar bize dürüstlük, ahlak dersi veriyorlar. Kendisi himmete muhtaç dede, kaldı ki başkasına himmet ede.."

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Bu arada Kayserispor yeniden süper lige çıktı. Fakat Kayseri Erciyesspor da ne yazık ki ikinci lige indi. Ama ben bu Kayseri'yi anlamıyorum, biri çıkıyor biri iniyor. Herhalde burada bir hikmet var. Hiçbir zaman boşta bırakmıyor. Herhalde burada bir ekonomik anlayış var.

Birileri cek cakla konuşuyor, memura şunu vereceğim bunu vereceğim diyor, çünkü bunların sırtında boş yumurta küfesi var. Ama bizim sırtımızda dolusu var.

Her partiye eşit mesafedeyim

- Ben her partiye eşit mesafedeyim. Gönlümde bir aslan yatıyor o ayrı. Ancak bana diyorlar ki tarafsız olması lazım. Ben gelirken ne dedim? “Ben milletin tarafındayım” dedim. Şimdi milletimi aldatmak isteyenlere karşı kalkıp ben tavrımı koymam lazım. Niye? Bakıyorsunuz ki şimdi biz iktidarı kimlerden almıştık gelirken, üç partiden almıştık. Bir koalisyondu bu. Burada kimler olduğunu da biliyorsunuz, MHP, DSP, ANAP.

Artık üniversitemiz olmayan il yok. Millilik bu. Milliyetçilik bu. Lafla olmuyor bu iş, icraatla oluyor.

Bunlar bize milliyetçilik dersi veremez. Biz Göktürk anıtlarına kadar bizzat gittik, 42 km sahrada yol yaptık.

 // Rasim DUMAN
Bu aziz ve kahraman yigidi, - elhamdulillah - bas gozuyle bir daha gormek seref ve bahtiyarligini bugun yasadim. Miting meydanina gittim ve muhtesem hitabesini saadetle dinledim. Kahraman Cumhurbaskanimiz, bil ki basimizin tacisin....
17 Mayıs 2015 19:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler