YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kara paranın babaları Pensilvanya'da yaşıyor
ABD ziyareti öncesi açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reza Zarrab sorusuna cevap verdi. Erdoğan, Zarrab ile ilgili olarak "Bu konu ülkemizi ilgilendiren bir konu değil. Ama kara paranın babaları Pensilvanya'da yaşıyor" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kara paranın babaları Pensilvanya'da yaşıyor
29 Mart 2016 / 11:20 Güncelleme: 29 Mart 2016 / 12:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı. Kendisine ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab sorulan Erdoğan şu cevabı verdi;

KARA PARANIN BABALARI PENSİLVANYA'DA

Bir karapara aklama konusu mudur, değil midir, gerekçesini bilmeden değerlendirme yapmak istemem. Asıl karapara aklamanın ağababaları Pensilvanya'da duruyor. Onlar için bir şey yaptılar mı? Bu paralel devlet yapılanmasının ABD'de birçok eğitim, öğretim kurumları var; bunlar içerisinde charter schoolları var.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır araları:

"Çok sincice, akıllıca söğüşlediler, söğüşlemeye devam ediyorlar. 100 milyon dolar civarında rakamlar. Öncelikle bunlar için adım atsınlar ya. Bir kişi, üç kişi değil, yüzlerce kişi. Biz kendilerini bu konuda uyardık. Aynı şekilde karapara aklamayı yaptığı gibi, bu kişinin koordine ettiği kişiler ya tutuklu, bir kısmı da firarda. Bunları da duyurduğumuz halde dostumuz ABD'deki yetkililer en ufak duyarlılık göstermediler. Rıza Sarraf ile ilgili varsa bir şey, Rıza Bey'in avukatları kendisini savunacaktır. Bu konu ülkemizle alakalı bir konu değildir."

 "Türkiye; başta terörizme karşı mücadele olmak üzere her alanda samimi ve kapsayıcı bir uluslararası iş birliğinin bugüne kadar savunucusu olmuştur. Bu zirvede de bilhassa Paris, Ankara, İstanbul, Brüksel ve Lahor'da gerçekleştirilen terör eylemleri karşısında artık terörle mücadelede samimi iş birliği yapılması gerektiğini vurgulayacağız. Bu konuda adım atmakta geç kaldığımız her gün ülkelerimize yönelik terör belasının daha da büyümesi demektir. Türkiye olarak iş birliği eksikliğinden kaynaklanan nedenler dolayısıyla daha fazla bedel ödemeye tahammülümüz kalmadı"

"Zirve vesilesiyle Washington'da bulunacağım süre içinde muhtelif üst düzey görüşmelerimiz olacak. Ülkelerin liderleriyle ikili görüşmeler yapacağımız gibi, iş dünyasıyla orada geniş kapsamlı görüşmelerimiz olacağı gibi bir de ayrıca dar kapsamlı gerek ABD'nin çok çok ileri gelen yatırımcıları gerek ülkemizde gerek ABD'de, farklı ülkelerde, onlarla da ayrıca dar kapsamlı bir toplantımız olacak. Akademik çevrelerle görüşmelerimiz var, basın ve kanaat önderleriyle de bir araya gelerek son dönemde yaşanan önemli gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak."

"(Türk Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi) Bünyesinde cami, kültür merkezi, İslam Eserleri Müzesi ve misafirhane gibi medeniyetimizi temsil eden pek çok eserin bulunduğu bu merkezin, son derece önemli bir rol üstleneceğine inanıyorum. Bilhassa içinden geçtiğimiz bu sancılı süreçte, özellikle de bu merkez o çevrede, adeta çapı 50-80 kilometrelik o çevrede yaşayan tüm Müslümanların ilgi alakasını çektiği ve çekeceği gibi bunun yanında farklı inanç ve kültür gruplarını da orada toplayacağına inanıyorum. Bu merkez, yükselen İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığına en anlamlı cevap olacaktır. Merkezin ayrıca kültürlerarası iş birliği ve uyum açısından önemli bir misyon üstleneceğine inanıyorum."

 "(Başika'da bir askerin şehit edilmesi) Hemen olayın ardından gerekli bütün gerek oradaki fırtına obüslerimiz en ağır şekilde onlara cevabı vermiş ve bedelini ödetmiştir gerek koalisyon güçleri havadan verilen hedefleri vurmuşlardır. Ardından bizim hava kuvvetlerimiz aynı şekilde oradaki DAEŞ noktalarını ciddi manada vurmuş ve adeta darmadağın etmiştir diyebiliriz. Bu süreç bu noktada artarak çok daha farklı bir şekilde devam edecektir. Oradaki potansiyel, gerek teknolojik gücümüz, silah gücümüz, mühimmat gücümüz bu iş için yeterlidir ve gerektiğinde hava kuvvetlerimiz koalisyon güçleriyle koordineli olarak bu tür çalışmaları da rahatlıkla yürütebilecek konumdadır." 

 

 

 

 // Fenerli
O nonoş fetoş her şeyi yapar...
29 Mart 2016 23:07
kara paranın kanın zulmün katliamların..
 // atiker
ana vatanı abd kuruluşu bir defa zulümlerler katlıamlarla gerçekleşmiş bir ülke abd bu gün başka milletlerin alın terini zorbalıkla çalarak ayakta duran bir devlet temiz bir eylemi varmiki dünyada dolanan paralarının bile karşılığı yok öyle bir zulüm düzeni kurmuşlarki dünya nerdeyse onlara çalışıyor fetöden başka yüzlerce ülkesinde çalıp çırpıp abd ye yerleşmiş hain var hırsızın arsızın sığınağı abd....
29 Mart 2016 Salı 16:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler