YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen İzmir Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de konuştu
09 Mayıs 2015 / 19:42 Güncelleme: 09 Mayıs 2015 / 20:31

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Ulaşım'da İzmir'in çehresini değiştirdik. 9 milyar dolarlık İstanbul-İzmir hattı tamamlanıyor. İzmir-İstanbul otoyolu bittiğinde iki şehir arası otomobil ile 3 buçuk saate inecek. 

- Rahmetli Savaş Ay'ın programını hatırlayın. 1998 yılında hastanelerin halini görün. Hijyen yeri olması gereken yerler ne haldeydi. Birileri İzmir'i istismar ederken biz 12 yıl boyunca İzmir'e hizmet ettik.

Vatanımız üzerinde kimse operasyon yapamaz

- Kardeşlerim ayrımcılık diye bir şey kaldı mı? Çünkü biz kimsenin inancına , kökenine, meşrebine bakmadan 78 milyona hizmet götürme inancıyla yola çıktık. Biz tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan diyerek yola çıktık. Vatan topraklarımızın üzerinde kimse operasyon yapamaz bizim tek bir devletimiz var. 

CHP ve HDP'nin Kabe'si belli

- CHP bir zamanlar şunu söylüyordu. Kabe Arap'ın olsun Çankaya bize yeter diyordu. HDP çıkmış diyor ki, Kabe Arap'ın olsun Taksim bize yeter diyor. 1 Mayıs'ta söyledikleri bu. Bizim Kabe'miz tektir. Benim Kürt kardeşlerimi istismar edip kullanıyorlar. Bugüne kadar bunların en ufak bir emeği geçmemiştir. Birileri çıkmış Kürtlerin temsilcisiyiz diyor. Yalan söylüyor, Kürt kardeşlerim üzerinde emekleri yok.

Biz Kuran'la doğduk, büyüdük

- Kılıçdaroğlu dedi ki: "Cumhurbaşkanı Kuran-ı istismar ediyor" Hamdolsun biz Kur'an'la doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Şun anda Diyanet İşleri Başkanlığı birçok dilde Kur'an-ı Kerim hazırlatıyor. Hatta Ermenice Kur'an hazırlatıyor.

İzmir'in yaşam kalitesiyle ilgileniyoruz

- Biz İzmirli kardeşlerimizin yaşam tarzlarıyla değil, yaşam kalitesiyle ilgileniyoruz. İzmir hizmet istiyor mu? İzmir 2023 hedeflerine sahip çıkıyor mu? 2023 hedeflerimize ulaşabilmemiz için Başkanlık sistemini mümkün kılacak sonucu çıkarmak gerekiyor. 7 Haziran seçimleri kritik bir dönemeç.

İtalya koalisyonu yasakladı

- Milletimiz yeni Türkiye'de eski Türkiye koalisyonu arasında bir seçim yapacak. Türkiye'nin yeni şeyler üretmeye ihtiyacı var. İtalya Kanunla koalisyanları yasakladı. Böylece ülkenin 5 yıl boyunca istikrarla yönetilmesi sağlanıyor.

Koltuk sıcak istifa edemezler

- İngiltere'de oyların yüzde 12,6 alan ırkçı bir parti 1 milletvekili çıkardı. Muhalefet partileri yenilgiyi kabul ederek istifa etti. Biz her zaman birinci parti olamazsak istifa ederiz dedik. Bizimkiler neden diyemiyor. Çünkü koltuk sıcak sıcak. 

Komik şeyler oluyor

- Seçim sürecini takip ediyorum, Takip ediyorum komik şeyler oluyor. Asgari ücret açık artırmaya çıkarmışlar. Emeklilere maaşla da açık artırma yapıyorlar. Bunlar daha önce iktidardı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler