YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul'a en büyük zararı onlar verdi"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezicilere tepki göstererek, Kendi ideolojilerini İstanbul'a ve tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesiyle yaşanan bu olaylar en büyük zararı İstanbul'a verdi" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstanbul'a en büyük zararı onlar verdi"
18 Haziran 2016 / 22:30 Güncelleme: 19 Haziran 2016 / 00:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da iftar programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

İSTANBUL'A EN BÜYÜK ZARARI GEZİCİLER VERDİ

Tüm farklılıkların İstanbul'da ahenk içinde, uyum içinde, huzur içinde birbirlerini tamamlayarak yaşıyor olmaları bu şehrin asıl zenginliğidir, asıl özgünlüğüdür.

Bir süredir İstanbul'un bu vasfını tahrip etmek, farklılıkları çatışma unsuru haline dönüştürmek için uğraşıldığını, senaryolar yazıldığını, projeler üretildiğini görüyoruz. İşte son olarak Vezneciler'deki olayı gördük, yaşadık.

Bu bizi ciddi manada üzen bir olay olmuştur.Açık konuşuyorum, Gezi olayları bir yönüyle de İstanbul'un bu farklılıkları bir arada yaşatabilme kabiliyetine yapılan bir saldırıydı.

Kendi düşüncelerini, ideolojilerini, kendi hayat biçimlerini İstanbul'a ve onunla birlikte tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesiyle yaşanan bu olaylar en büyük zararı İstanbul'a verdi.

TERÖRÜN KÖKÜNÜ KURUTMAKTA KARARLIYIZ

Terörle mücadelemizi, bu meseleyi ülkemizin ve milletimizin gündeminden tamamen çıkana kadar kesintisiz şekilde sürdüreceğiz. Mücadeleyi durdurmak yok. Terörün sadece Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki değil, İstanbul'daki kaynaklarını da kurutmakta kararlıyız.Artık bu şehirde hiç kimse yüzü maskeyle, eli molotofla, silahla ortalığa dökülemeyecek, bunu da başaracağız.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler