YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilginç koleksiyonunu açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilginç koleksiyonunu açıkladı
05 Mart 2015 02:05
Yeşilay'ın ödül töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, insanlara sigarayı bıraktırmak için elinden geleni yaptığını, hatta bırakılan sigaraların da koleksiyonunu oluşturduğunu söyledi.

Her fırsatta, sigara içen birini gördüğü anda, o kişiye sigarayı bıraktırmak için elinden geleni yaptığı belirten Erdoğan, bununla ilgili bir de koleksiyon oluşturduklarını söyledi. Sigara içenlerden aldığı paketlere isim soyisim, tarih ve mümkünse telefon numarası yazdığını ve bunu koleksiyone çevirdiğini ifade eden Erdoğan, "herhalde böyle bir koleksiyon Türkiye'de başka birinde yoktur. Belki Yeşilay'da da yoktur" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o sözleri:

Layık görüldüğüm her ödül elbette önemlidir. Ama bu ödülün benim nazarımda ayrı bir yeri var. Sigara başta olmak üzere, tüm zararlı alışkanlıklarla ve bağımlılıkla mücadele konusunda çok özel bir hassasiyete sahip olduğumu biliyorsunuz.

Sigara paketlerinden koleksiyon

Bu konudaki tavrımı her yerde ve her şart altında gösterdiğim, tüm kamuoyunun malumudur. Kimin cebinde bir sigara paketi, elinde sigara görürsem, yılmadan usanmadan "acaba o sigarayı nasıl söndürtür, onun elinden nasıl alırım, paketi de kendisinden nasıl alırım" diye bir mücadelenin içine girer, hatta söz isterim. Bırakacağım dediği zaman "bırakacağım olmaz, bıraktım diyeceksin" derim. O anda işi bitirmek isterim.

Ve "bıraktım" der. Dediği anda da kendisinden paketi alır, üzerine adını soyadını yazar, tarihi yazarım. Hatta vaktimiz müsaitse telefon numarasını da oraya kaydederim. Ve böylece koleksiyonu sağolsunlar arkadaşlarımız devam ettiriyorlar. Herhalde ciddi bir sayıya da ulaştık.

"Belki Yeşilay'da bile böyle koleksiyon yoktur"

Türkiye'de herhalde böyle bir koleksiyon yapan yoktur. Belki Yeşilay'da da böyle bir koleksiyon yoktur. Tabi bu içilen değil, bıraktırılan sigaraların koleksiyonu. Bırakmasına vesile olduğum her insan  için adeta yeniden doğuşuna vesile olmuş gibi mutluluk duyuyorum.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler