YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Joe Biden görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel konuların ele alındığı bildirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Joe Biden görüşmesi sona erdi
23 Ocak 2016 / 18:50 Güncelleme: 23 Ocak 2016 / 23:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden bir araya geldi. Yıldız Sarayı'ndaki Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirilen basına kapalı görüşme, yaklaşık 2,5 saat sürdü. 

Suriye ve Irak konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Biden arasındaki görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel konuların ele alındı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmesinde, İstanbul ve Diyarbakır'daki terör saldırılarıyla ilgili olarak ABD yönetiminin sergilediği dayanışmadan memnuniyetini dile getirdiği, terörle mücadele konusunda kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesinin ve doğru mesajlar verilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Türkiye'nin terörle mücadelesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmesinde, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını baltalamaya çalışan kesimlere katkı niteliği taşıyabilecek duruş ve ifadelerden uzak durulması gerektiğini vurguladığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ile Biden arasındaki görüşmesinde, Türkiye'nin tıpkı ABD gibi bir hukuk devleti olduğuna değinerek, terör propagandası yapmanın ve terör eylemlerine destek niteliği taşıyan beyanlarda bulunmanın, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine dikkati çektiği bildirildi.

"PKK da terör örgütü"

ABD Başkan Yardımcısı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede, terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında yer aldıklarına değinerek, PKK'yı da terör örgütü olarak gördüklerini vurguladığı kaydedildi.

İki ülke arasında önemli bir fırsat

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Biden arasındaki görüşmede, mart sonunda Nükleer Güvenlik Zirvesi vesilesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın Washington'da yapacakları görüşmenin, iki ülke arasında üst düzey görüş alışverişi için önemli bir fırsat olacağı ifade edildi.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan, Joe Biden, eşi Jill ve torunu Naomi Biden hatıra fotoğrafı çektirdi. 

foto-367.jpg

 // Rasim DUMAN
Cumhurbaskanimiz ve Basbakanimiz ile J. BİDEN arasindaki gorusmelerden sonra yapilan aciklamalar, "bizim cenahtaki" bazi insanlarin kafalarinda "istifham" uyandirdi. Dogrusu, bu durum bendenizde de oldu. Ama bize dusen, "hikmet-i hukumet" demek ve "ululemr"e itaat etmektir. Hukumetimize destegimiz her daim devam etmeli, fitneye sebep olmamaliyiz....
23 Ocak 2016 20:27
 // Rasim DUMAN
ABD'nin, TURKİYE'yi rahatsiz eden "butun teror orgutlerinin" hem bani'si hem de hami'si olduguna dair zerre kadar suphem yok. Teror orgutlerine desteklerini de asla kesmeyecekler. Bu meyanda, hukumetimizi "kafesleyebileceklerine" de asla ihtimal vermiyorum. Elhamdulillah, basimizda son derece dirayet, basiret,feraset ve cesaret sahibi devlet adamlarimiz var....
23 Ocak 2016 20:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler