25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın191,097
 • BIST95.234
 • Dolar4,6812
 • Euro5,4720
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2043
 • İstanbul25 °C
 • Ankara29 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya26 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır36 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri28 °C
 • Kocaeli22 °C
 • Şanlıurfa37 °C
 • Gaziantep33 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Egemen güçler bizi bölemeyecek
İstanbul'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletin 15 Temmuz'dan bu yana gösterdiği birlikteliğin devamını istediğini belirterek, hep birlikte Türkiye olunacağını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Egemen güçler bizi bölemeyecek
07 Ağustos 2016 / 01:42 Güncelleme: 07 Ağustos 2016 / 01:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanan Ali Usta'nın Sarıyer Ferahevler'deki evine giderek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretin ardından dışarıda kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Erdoğan, 15 Temmuz'da asker kılığına bürünmüş FETÖ'nün darbe girişimi sonucunda şehit olan 240 kişiye Allah'tan rahmet diledi.

Yaralananlara da şifalar dileyen Erdoğan, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin milletin kararlı duruşuyla, tank, top, uçak, helikopter demeksizin bunların üzerine gitmeleriyle püskürtüldüğünü söyledi.

Erdoğan, dünyanın bir şey gördüğünü ifade ederek, Mehmet Akif Ersoy'un "İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür" dizelerini seslendirdi.

"Uçak, tank, helikopter, top da olsa... İşte 'Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez' diyor ya Mehmet Akif, işte sindiremedi." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu güzel duruş, bu yürekli duruş birilerini püskürttü. Sizler sıradan bir yürüyüş yapmadınız. Sizler şehadete yürüdünüz. Sizler bütün bu oluşumlar karşısında vatan dediniz, millet dediniz, demokrasi dediniz, ya Allah dediniz. Biz hiç bir beşeri gücün karşısında eğilmedik, eğilmeyiz. 

Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda ruküda eğiliriz. Bunlar malum geldiler Ankara'da bizim külliyemizi F16'larla bombaladılar. Orada 6 şehit verdik. Bir tanesi de bir hanım kardeşimdi. Bunun başı vücudundan ayrıldı. Aynı şekilde Vatan Caddesi'nde bir hanım kardeşimizin şehadetini herhalde ekranlarda izlediniz."

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/Toprak eğer uğrunda ölen vara vatandır" dizelerini seslendiren Erdoğan, özel harekat merkezinin bombalanması sonucu da 52 kişinin şehit edildiğini anlattı.

Erdoğan, kalabalığın "İdam isteriz" şeklindeki sözleri üzerine, "Sizin bu talebinizi hükümet parlamentoya götürmek durumunda. Millet ne istiyor? İdam. Öyleyse parlamento bunu görüşmek durumundadır. Parlamento milletinin sesini bir kenara koyamaz. Avrupa Konseyi ne der, Avrupa Birliği ne der? Onlar kendi işlerine baksınlar. 

Hükümetine darbe yapma gayreti içerisinde olanlar bunun bedelini ödemek durumundadır. Parlamento bunu gündemime alacaktır ve değerlendirecektir. Parlamentodan çıkacak karar belirleyici olacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletin 15 Temmuz'dan bu yana gösterdiği birlikteliğin devamını istediğini belirterek, hep birlikte Türkiye olunacağını dile getirdi.

Egemen güçlerin Türkiye'yi bölemeyeceğini vurgulayan Erdoğan, "Güçlenen Türkiye istemiyorlar. Zayıf Türkiye istiyorlar. 2003'ten bu yana eğitimiyle, sağlığıyla, ulaşımıyla, köprüleriyle, boğazdan tüp geçitleriyle, bunlar çılgına döndü." dedi.

Erdoğan, 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılacağını, 20 Aralık'ta da boğazın altından otomobillerin geçeceğini belirterek, " 'Nasıl olur ya? Bunlar bunu nasıl yapar?' diyorlar. Fakat bitmeyecek. Şimdi ihalelere de geçtik. Kanal İstanbul'un ihalesi de yapılacak. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün hızlı tren ihalesi yapılacak. Çanakkale Köprüsü'nün ihalesi yapılacak. Bunlar çıldırıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. Unutmayın kaderin üstünde bir kader var." şeklinde konuştu.

Bu milletin eşi benzeri olmadığını, ne kadar iftihar etse az olacağını ifade eden Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Marmaris'ten cep telefonuyla millete seslendiğinde, milletin meydanları doldurduğunu hatırlattı.

Erdoğan, yarın Yenikapı'da miting yapılacağını anımsatarak, katılanlarla birlikle birlik ve beraberlik mesajının verileceğini, ayrım değil, birlik ve beraberlik olacağını kaydetti.

Herkesin meydana sadece Türk bayrağıyla geleceğini belirten Erdoğan, orada tek bayrağın, tek vatanın ne olduğunun gösterileceğini ifade etti.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, konuşması sırasında Erdoğan'a sloganlar atarak karşılık verdi.

BİZİM İÇİMİZDEKİ GAVURCUKLAR AYIKMAZKİ
 // KASTAMONULU
ŞİMDİBİLE BU GÜN BİLE İÇİMİZDE MÜNAFIKLAR OLACAK KRALDAN ÇOK KRALCI,GÖRÜYORUZ BİLİYORUZ VE TEMKİNLİYİZ!!!!...
07 Ağustos 2016 Pazar 13:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler