YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dertleri Türkiye'yi bölmek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye meselesi dünya kamuoyunda daha da öne çıktı. Ama dert başka. Dertleri Türkiye'yi bölmek" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dertleri Türkiye'yi bölmek
24 Ekim 2015 / 14:30 Güncelleme: 24 Ekim 2015 / 14:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde akademik yılı açılış töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

PYD'nin içinde 1400 PKK mensubu var​

Suriye meselesi dünya kamuoyunda daha da öne çıktı. Ama dert başka. Dertleri Türkiye'yi bölmek.
PYD bir terör örgütüdür. Ama bunlar ne diyorlar, hayır o bir siyasi organizasyondur.

Şu anda PYD'nin içinde 1400 PKK mensubu var. Bunlara silah yardımı geliyorsa bize dost görünen ülkelerden geliyor. Biz Suriye için asla bunların planlarını kabul etmiyoruz. Burada bizim için tehdit oluşmaktadır. İnanıyorum ki yakında somut neticeler alacağız. Aksi takdirde sığınmacı sorunu tüm Avrupa'nın sorunu olacak.

Dertleri Türkiye'yi bölmek

"Suriye meselesi, uluslararası toplumun gündeminde her gün daha üst sıralara tırmanıyor. Türkiye'nin başından beri savunduğu terörden arındırılmış bölge, uçuşa yasak bölge, eğit-donat uygulamalarının gerekliliği her geçen gün daha iyi anlaşılmaya başlandı ama dert başka. Dert, aslında Türkiye'yi bölmek.

Şu anda 911 kilometre Suriye'ye sınırı olan, öbür tarafta Irak'a 350 kilometre sınırı olan bir ülke, akrabalık bağları olan bir ülkeden bu gelişmeleri daha iyi değerlendirebilecek birileri olabilir mi? Ama birileri adeta 'bu işi biz daha iyi biliriz, daha iyi değerlendiririz' mantığı ile hep öne geçmenin gayreti içindeler. Bundan dolayıdır ki başaramadılar, başaramıyorlar ve başaramayacaklar. Yine er veya geç bizim tezimize gelmek durumundalar. Aksi takdirde biz adımımızı atmak durumundayız."

"Dert tamamen Kuzey Suriye'yi ele geçirmek. Buradan açık söylüyorum, biz Kuzey Suriye'yi bir defa bunların yaptıkları planlamaya asla kurban etmeyeceğiz. Zira bu bizim için bir tehdit oluşturmaktadır, dolayısıyla bu tehdide Türkiye olarak 'evet' dememiz mümkün değildir"

Esed'le görüşen Putin'e de tepki gösterdi

"İşte en son Rusya'daki görüşme. Düşünebiliyor musunuz  370 bin insanın kanına giren bir kişiyi kırmızı halıyla karşılamanın devletler arası diplomaside yeri olabilir mi?  Maalesef insanlık bunu da gördü"

Nobel'i asıl hak edenler...

 

"Bir de Nobel ödülü meselesi çıktı ortaya. İşte falanca ülke '30 bin kişiyi ağırlayabiliriz' öyleyse 'oraya bir Nobel verelim' demeye başladılar. Kardeşlerim, Nobel'i asıl hak edenler, sınırlarına gelen insanlara kapılarını kapatanlar değil, yıllardan beri vakur bir şekilde ülkelerinin özgürleşmesini bekleyen Suriyeli kardeşlerimizdir ve onlara sahip çıkan Gaziantepli, İstanbullu kardeşlerimdir. Şanlıurfa'daki, Hatay'daki, Mardin'deki, buralardaki kardeşlerimdir"

Önce parçalayıp sonra yutmak diliyor.Rabbim fırsat vermesin inşallah
 // Abdullah
Ülkemizin ve bölgemizin refahı ve kendi ayakları üzerinde durmasına fırsat vermeyen şerr kuvvetler Âkif'in önce parçalayıp sonra yutmak dlyr...
24 Ekim 2015 16:36
cok dogru
 // tarik türkoglu
Türkiyeyi 2023 getirmemek amaclari insAllah oyunlari kendilerine döner ve türkiyemiz nur gibi parlar.durmak Yok yola devam...
24 Ekim 2015 16:28
simdiye kadar neden uyudunuz
 // ismail hakli
on sene önce nerdeydin simdimi anladin sayin cumhur baskanim
birinci düya savasinda yapamadiklarini simdi yapmak istiyorlar
biraz gec kaldin hemdecok
eli silahli hayvanlarla masaya oturursan sonuc bu...
24 Ekim 2015 Cumartesi 16:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler