YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'tan tazminat kazandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'tan tazminat kazandı
14 Nisan 2016 19:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a açtığı davadan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunduğu gerekçesiyle açtığı davada, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Temmuz 2015'te partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunduğu gerekçesiyle açtığı davada, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatları Hüseyin Aydın ve Muammer Cemaloğlu ile Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman katıldı.

Hüseyin Aydın, söz konusu konuşmada Demirtaş'ın ağır hakaret, iftira ve ithamlarda bulunduğunu belirterek, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Avukat Karaman ise Demirtaş'ın konuşmasını Meclis çatısı altında yaptığı için sorumsuzluk sınırları içinde kaldığını savunarak, davanın reddedilmesini istedi.

Davayı kısmen kabul eden Hakim Ayşe Şule Yıldırım, Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. 


AA

 // Ayhan
Az bile daha fazla olmaliki adamgibi politika yapsinlar...
15 Nisan 2016 02:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler