YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan darbeyi kimden öğrendiğini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Darbe girişimini bana ilk başta bir akrabam söyledi. İnanmak istemedim. Daha sonra istihbarat teşkilatımızdan haber geldi" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan darbeyi kimden öğrendiğini açıkladı
20 Temmuz 2016 / 21:41 Güncelleme: 20 Temmuz 2016 / 23:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El Cezire'de gündeme dair açıklamalarda bulundu..

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

AZINLIĞIN ÇOĞUNLUĞA HÜKMETMESİNE İZİN VEREMEZDİK!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içerisinde belli bir grup bunu düzenledi. Ama açık olan bir şey var ki onlar azınlıkta. Bir azınlığın çoğunluğa hükmetmesine zaten müsade edemezdik. Biz de gerekli bütün adımları atmak suretiyle bunun önüne geçmeye çalıştık

DARBE GİRİŞİMİNİ BİR AKRABAM SÖYLEDİ

4-5 günlük bir tatil için Marmaris'e gitmiştim. Haber bana ulaştı, bu darbe girişimiyle ilgili. Ama önce beni eniştem haberdar etti. İlk önce ciddiye almadım. Ama sonra istihbarat ve çeşitli kanallardan teyit edilince gerekli adımları attık.

O zaman Enerji Bakanı ile beraberdim. Otelden ayrılmak için gerekli adımları attık. Sonra Dalaman'dan İstanbul'a geldik. İstanbul'da da zor bir durum vardı.

F-16'ların şehir üstünde alçak uçtuğunu gördük. Binlerce insan sokaklardaydı. Hızlı bir değerlendirme yapıp ek adımlar attık ve kısa sürede herşeyi kontrol altına aldık.

İSTİHBARAT ZAAFI VAR

İstihbarat zaafı var, çünkü eğer doğru istihbarat olmuş olsaydı, bunun önüne geçilebilirdi. Elbette ki kimse şunu söyleyemez, dünyadaki istihbarat örgütlerinin zaafiyeti yoktur diyemez ama dünyanın dört bir yanında olduğunu görüyoruz.

Her zaman için zayıf noktalar nerededir, zaafiyetler nerededir, belirlemek gerekir ama istihbaratta insani unsur çok daha önemli benim görüşüme göre. Çünkü her şeyi mümkün kılan budur. 

GÜLEN'İN İADESİ İÇİN BELGELERİ SUNDUK

Ülkeler arasındaki ilişkiler duygulara hislere göre olmaz mantığa göre olur. Biz bütün dokümanları bütün kanıtları ABD’ye veriyoruz bakanımız eliyle ve ABD ile bu süreci başlattık. Biz kararı bekleyeceğiz

PARLAMENTODAN İDAM KARARI ÇIKARSA ONAYLARIM

Kararı verecek olan sadece ben değilim. Halk bu talebi dile getirmiştir. Sokaklardaki insanlar 'idam cezası, idam cezası' diye sloganlar atmıştır.TBMM'dir bu noktada kararı verecek olan. Eğer parlamento böyle bir kararı verirse, burada bu cezanın hayata geçmesi için gerekli düzenlemeyi parlamento yapacak. Parlamentodan bu çıkarsa bana gelirse 'Ben bunu onaylarım' dedim.

HALKLA BİRLİKTE OLDUKÇA TANKLAR SONUÇ ALAMAYACAK

15 Temmuz'daki olaylara dönecek olursak FETÖ devletin içinde paralel bir yapı oluşturmuş ve bu darbe girişimini yaptıklarında bunda başarılı olamadılar ama önümüzdeki günler ve haftalar içinde ben eminim ki bazı planlarını kendi gelecekleri için yapacaklardır ama biz devlet ve halk olarak el eleyiz ve bu tür örgütlere karşıyız. Halkla birlikte biz oldukça tanklar sonuç alamayacaktır, alamamıştır. 

PENSİLVANYA'NIN BU PİLOTLARLA BAĞLANTISI OLABİLİR

(Rus uçağını düşüren pilotlar) Türk hava sahası ihlal edilmiştir. Defalarda uyarılarda bulunulmuştur ama bu uyarılara rağmen devam edilmiştir. Daha sonra da olaylar meydana gelmiştir. Hala biz bu olayın ya da bu insanların bağlantılarının bununla bir alakası var mı yok mu bunları bilemiyoruz.

Ama Pensilvanya'yla bu pilotların bağlantısı olabilir. Şu anda göz altındalar ve yargı bunun sonucunu ortaya çıkaracaktır. Bu grupla bağlantılı olup olmadıklarını yargı ortaya çıkaracaktır

FRANSA BİZDEN DEMOKRASİ DERSİ ALSIN

Fransa'nın Dışişleri Bakanı'nın ne söylediğini bilmiyorum ama benim söyleyeceğim tek bir şey var; Fransa'daki terör saldırılarını ele alalım, onlar da çok sayıda insanı tutuklamak durumunda kaldılar ve bunu yadsıyamayız.

OHAL ilan ettiler, 3 ay dediler ve sonra bir 3 ay daha. Darbe girişimi suçtur tabii ki, bunları yargıya teslim etmek devletin sorumluluğunda.

Bir insan eğer suçlu bulunursa cezasını çekmeli. Kişisel olarak Fransa Dışişleri Bakanı yorum yaptıysa, bu bir hatadır, kendi işine bakmalı. Ama demokrasi dersi almak istiyorlarsa, bizden alabilirler. Çünkü Fransa'da bu insanları onlar ülkelerinden dışarı atıyorlar.

Türkiye'de 3 milyon Suriyeli ve Iraklı var, kimse bize bu noktadan ders vermeye kalkmamalı. Şu anda bu girişime kim katıldı, bunları araştırıyoruz ve gözaltına alıyoruz. 

Ayrıntılar geliyor...

 

 // Selda
Sayın cumhur başkanım size daha once belirtmiştim bir yıldır ak parti iktidarı görüşlerini ve uygulamalarını kabulleniyorum ve iyiki size bişey olmadı vatan ve millet olarak buna asla izin vermeyecegiz rabbim sizi basimizdan eksik etmesin Insallah....
21 Temmuz 2016 13:32
ENİŞTEYE BAK SEN
 // ismail emre
Benim böyle istihbarat veren eniştem olsun Abd yi çökertirim......
21 Temmuz 2016 Perşembe 10:23
BİRİ A DİYOR DİĞERİ B DİYOR
 // ismail emre
Darbe planını ilk alan hakan fidan son duyan cumhurbaşkanı velev ki öyle olsun darbe haberini eniştesi haber veriyor biraz komik bir durum olduğu ortada bu nasıl oldu en merak ettiğim soru bu olmasına rağmen aslında cevabı bellidir işte cevap;

1-Darbe olacağını aylar önce Erdoğan başından beri biliyordu belli bir tedbir alınmıştı zaten bekleniyordu dedi! çeşitli operasyon senaryoları devreye sokuldu ama koskoca Türkiye'de darbe olunca bu senaryoların eksik hatalı kısımları ortaya çıkabiliyor...
21 Temmuz 2016 Perşembe 08:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler