YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan darbenin kırılma noktasını açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Huber Köşkü'nde medya yöneticileri ile buluştu. Erdoğa: "Darbe girişiminin kırılma noktası, Akıncı Üssü'ne atılan 12 bombadır. Bu işin bittiğine inanmıyorum, rehavete kapılmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan darbenin kırılma noktasını açıkladı
06 Ağustos 2016 / 16:08 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 17:01

NTV Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın medya mensuplarıyla yaptığı buluşmanın ayrıntılarını anlattı.

"MEDYANIN KARARLILIĞINI TAKTİR ETMEK BOYNUMUN BORCU" 

Erdoğan'ın medyaya teşekkür ederek konuşmasına başladığını belirten Yurteri, Erdoğan'ın "Medyanın kararlılığını taktir etmek boynumun borcu" dediğini aktardı.  

Yurteri, Erdoğan'ın toplantıda"15 Temmuz gecesi bu ülkeye diz çöktürmek üzere harekete geçenler 16 Temmuz sabahı çok daha kararlı bir Türkiye ile karşılaştılar" dediğini belirtti. Yurteri, Erdoğan'ın bu sözünün sadece FETÖ'ye olmadığını aynı zamanda 'üst akıl'a olduğunu belirttiğinin de altını çizdi. 

"ÜSTÜMÜZDEKİ GEÇEN F-16'LAR BOMBA YÜKLÜ OLSA BIRAKIRLARDI"

Darbe girişiminin yaşandığı gece İstanbul'a iniş yaptıktan sonra konuk evinde bir kriz masası oluşturulduğunu belirten Erdoğan o gece yaşananlara dair ilk kez, üzerlerinden F-16'ların geçtiğini belirtti ve "Üstümüzdeki geçen F-16'lar bomba yüklü olsa bırakırlardı" dedi.

"İLK ETAPTA TALİMAT YERİNE GETİRİLMEDİ"

Medya buluşmasında kriz masasındaki çalışmalara da değinen Erdoğan, hemen Eskişehir'deki üs ile bağlantıya geçildiğini Akıncı Üssü'nden kalkan uçakların bombalanması için talimat verildiğini ama ilk etapta bu talimatın yerine getirilmediğini belirtti.  

Daha sonra Eskişehir'de ikinci bir isimle bağlantıya geçildiğini belirten Erdoğan, o kişinin bu talimatı uyguladığını açıkladı. 

"AKINCI ÜSSÜ VURULUNCA DARBE GİRİŞİMİ ÇÖKTÜ"

Akıncı Üssü'ne 12 bomba atıldığını belirten Erdoğan, Akıncı Üssü'nün vurulmasıyla darbe girişiminin çöktüğünün altını çizdi.  

"BU İŞİN BİTTİĞİNE İNANMIYORUM"

Erdoğan'ın "Bu işin bittiğine inanmıyorum" dediğini belirten Yurteri, Erdoğan'ın atılacak adımlar olduğunu ve rehavete kapılmayacaklarını belirttiğini de sözlerine ekledi. 

"DEMOKRASİYE İNANLARLA TANKLA TOPLA BAŞ ETMENİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Erdoğan'ın bunu bir Çanakkale ruhu olarak tanımladığını belirten Yurteri, Erdoğan'ın "Herkes meydanlara koştu, çok özel bir halkımız var. Demokrasiye inanlarla tankla topla baş etmeniz mümkün değil" dediğini aktardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son derece kararlı ve moralli görüldüğünü belirten Yurteri, Erdoğan'ın yarın Yenikapı'da yapılacak mitingde iktidar, muhalefet ve tüm toplum kesimlerinin bir arada olmasından mutlu olduğunu sözlerine ekledi. 

 // IRADE-I MILLIYE
Millet darbeyi puskurttu ve nobet tuttu gorevini pazar gunu tamamlayacak simdi sira sende REIS bunlari temizleyin ve is bitsin gorev iki tarafli tamamlansin...
06 Ağustos 2016 18:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler