YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cumhuriyet tarihinde ilk olacak"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13. Muhtarlar buluşmasında konuştu. 29 Ekim kutlamalarında Cumhuriyet tarihinde bir ilkin gerçekleşeceğini açıklayan Erdoğan, "28 Ekim günü 81 ilden büyük bir buluşma yapacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cumhuriyet tarihinde ilk olacak"
26 Ekim 2015 / 12:20 Güncelleme: 26 Ekim 2015 / 13:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladığı muhtarlara hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"29 Ekim kutlamalarında bir ilk"

Cumhurbaşkanının milletle buluşmasından rahatsız oluyorlar. Burada onları üzecek bir haber daha vereyim. Biliyorsunuz, Perşembe günü 29 Ekim. Ülkemizde Cumhuriyet Bayramı bugüne kadar genellikle cumhurun yer almadığı, kuru devlet törenleri şeklinde cereyan etmiştir. Biz, 28 Ekim günü öğle vakti, yine burada sadece ve sadece 81 vilayetimizden cumhurun, yani milletimizin katılacağı bir resepsiyon veriyoruz. 81 ilden herhangi bir unvanı olmayan 10'ar vatandaşımızı burada ağırlayacağız. Böylece Cumhuriyet bayramını milletle, milletin evinde kutlayacağız. 29 Ekim'de de değişiklikler yaptık. Artık Cumhuriyet bayramlarının kendisi de milletimizle bütünleşmiş, milletimizin geçmişini, bugününü ve geleceğini yansıtan biçimde bir ruha kavuşacaktır. Ülkemizin yedi bölgesinde, öğle namazını müteakip, şahsım adına, Cumhurbaşkanlığı makamı adına aşure dağıtımı yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı her vesileyle cumhurla bir arada olmaya devam ediyor, devam edecek.

"İçerideki mankurtlar bizi daha çok üzüyor"​

1 Kasım seçimleri hayati öneme sahiptir. Türkiye, 7 Haziran'da tehlikeye düşen istikrar ve güven ortamını, 1 Kasım'da yeniden ve daha güçlü şekilde tesis ederek yoluna devam etmelidir. İstiyorlar ki Tayyip Erdoğan karışmasın. Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor, siz de kendi işinizi yapın. Bildiri yayınlayıp ülkelerini Batı'ya şikayet edenler de bunu istiyor. Onlar aydın değil, karanlık. Hadi dışarıdakileri anladık da, içerideki mankurtların durumu bizi gerçekten üzüyor. Bu ülkenin ekmeğini yediği halde iradelerini ve imkanlarını başka ellere teslim edenler hakikaten acınacak bir durumdadır.

"Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor, siz de kendi işinizi yapın"

İstiyorlar ki Tayyip Erdoğan karışmasın. Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor, siz de kendi işinizi yapın. Bildiri yayınlayıp ülkelerini Batı'ya şikayet edenler de bunu istiyor. Onlar aydın değil, karanlık. HÖnce devlet, sonra insan dönemi bitti. Artık önce insan, sonra devlet.

Şu anda atamayla göreve gelen mi, seçimle göreve gelen mi? Seçimle göreve gelen. Bunu bir defa böyle bilin. Onun için de atamayla görevde olanlar, seçimde görevde olanlara saygı duyacak. Çünkü onlar milletin temsilcisidir.

"Sizin barıştan aldığınız kan"

Batıya geldiklerinde barış diyenler, acaba Şemdinli'deki bu hastaneyi, bu karakollarımızı, camilerimizi, havalimanımızı bombalayanlar değil mi? Bir taraftan barış diyeceksin, bir taraftan sırtını dayadığın

"PKK örgütüyle terör estireceksin ..."

Göreve geldiğim ilk günden itibaren, 2500 hastane, sağlık hastanesi vs. bunları yaptık. Bunlarla ilgili olarak görev yapan bir STK, bu terör örgütleri bu hastanelerde eylemler yaparken, bir gün kalkıp da terör örgütünü lanetlememiştir. Bütün gerçekler ortada. Hala bu adamlar barış diyorlar. Sizin barıştan ne anladığınız ortada. Siz barıştan kan anlıyorsunuz. Bunlar hangi yüzle barıştan bahsediyorlar? Bunlar tehditle bu ülkede oy alıyorlar. Batının göndermiş olduğu AGİT temsilcileri bunları görmüyorlar ve sıkılmadan raporlarını gayet her şey güzelmiş gibi veriyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz rotamızı onların ağzına göre belirlemeyeceğiz. Milletimizin dirayetine göre belirleyeceğiz.

"Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet"

Dış politikamız yanlışmış. Ne olacaktı, Batı gibi seyirci mi kalacaktık? Yarın aynı şey bizim başımıza gelebilir. Vesayet odaklarının yıllarca milletin bağrına sapladıkları hançerler bunun için. Sultan Abdülhamid Han'ı diktatör ilan ettiler, ondan sonra hal ettiler. Geçtiğimiz 13 yılda attığımız her adımda önümüze onun için engel çıkardılar. Şahsıma da diktatör dediler.

Hep aynı amaç vardı, bakın şimdi paralel devlet yapılanması denilen, hani son günlerde de açıkça söyledim: Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan paralel devlet yapılanması... Ve şuanda bunlar bölücü terör örgütüyle beraber hareket ediyorlar. Gözlerini öylesine hırs bürümüş ki, alçaklıkta sınır tanımıyorlar. Biz kimin ne söylediğini, nasıl bir tavır takındığını görüyor, mahşeri vicdana kaydediyoruz. Vakti geldiğinde herkes terör karşısında tutumunun hesabını verecektir, bu hesaptan kaçış yoktur. Bu dünyada kaçsanız bile ebedi alemde kaçış yok.

"Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim"

"Terör örgütünün zulmüne en çok maruz kalan, en çok can kaybeden, en çok sıkıntı çeken hiç şüphesiz bölgedeki Kürt kardeşlerimdir. Terör sorununun çözümü, bu kardeşlerimin önündeki en büyük sorundur. Ve bu da terör sorununun çözümünden geçmektedir. Ama ben şimdi diyorum ki bölgedeki benim Kürt kardeşlerim de bu terör örgütüne karşı tavrını koymalıdır. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim"

"Operasyonlar devam edecek"

"Kimse bizden rehavet beklemesin, kimse bizden buna ara vereceğimizi beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil. 1 Kasım'a kadar da 1 Kasım'dan sonra da bu operasyonlarımız devam edecektir ve tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir."

 

sevda bir yol bir hedef bir
 // Avşarelleri Sarız
avşarlar gelecek ortadoğunun çıbanbaşı İsrael i ortadan kaldıracak tüm islam alemi huzura kavuşacaktır...
26 Ekim 2015 Pazartesi 15:58
 // Hasan
Helal sana reis...
26 Ekim 2015 14:16
 // bektaş aykemez
Cok buyuksun cumhur reisim allah seni ve senin gibilerini başimizdan eksik etmesin insallah...
26 Ekim 2015 13:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler