YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cübbeli de bal gibi aranır diyeceğiz"
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın evine taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Cübbeli de bal gibi aranır diyeceğiz ve bunun tedbirlerini alacağız. Bunlar yıllar öncesinin şuanda bize faturasıdır” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cübbeli de bal gibi aranır diyeceğiz"
02 Nisan 2015 / 00:10 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 02:03

Resmi temaslarda bulunduğu Romanya’daki programını yarıda keserek Türkiye’ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la beraber şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Başakşehir’deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Yaklaşık bir saat taziye evinde kalan Erdoğan çıkışta kendisini bekleyen kalabalığa kısa bir açıklama yaptı. Açıklamaya başladığı sırada alkışlanan Erdoğan, “burası taziye evi alkışlamayın” diyerek kalabalığı uyardı.

Alkışların kesilmesinin ardından kısa konuşmaya da avukatların aranması konusuna değindi. “Cübbeli de bal gibi aranır diyeceğiz ve bunun tedbirlerini alacağız” diyen Erdoğan, “Cüppeli dendi bu şekilde girdiler. Bunlar yıllar öncesinin şuanda bize faturasıdır. Biz onlarda aranmalıdır dediğimiz zaman bize çok sert saygısızlıklar yaptılar işte sonuçlarını görüyoruz. Onun için bu konularda Başbakanla da görüştüm. Yargı mensuplarıyla da görüşeceğiz ve ne gerekiyorsa tespit edeceğiz. Gün beraberlik günüdür. Bugün milli duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Ve bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” dedi. Daha sonra aileye tekrar başsağlığında bulunan Erdoğan taziye evinden ayrıldı.

 

İHA

00:21
 // M Sami
Burada, ingilterede degil avukatlar, savci ve hatta Hakim'ler bile araniyor didik didik! Saygilar, Londra...
02 Nisan 2015 00:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler