YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'ye geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'ye geldi
23 Ocak 2015 18:57
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in cenaze töreni için gittiği Riyad'dan, Afrika Boynuzu ülkeleri ziyaretinin ikinci durağı olan Cibuti'ye geldi.

Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan özel uçak "GAP", TSİ 18.15'te Cibuti'ye indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Cibuti Ambouli Havalimanı'nda, CibutiCumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh ve diğer yetkililer karşıladı. Erdoğan ve Guelleh, heyetin konaklayacağı otele birlikte gelerek bir süre görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Cibuti'ye geldi.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in cenaze töreni nedeniyle Somali ziyaretini erteleyerek Riyad'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cibuti'deki temaslarının ardından 25 Ocak 2015 Pazar günü Somali'ye geçmesi bekleniyor.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve iş adamlarından oluşan heyet de, özel uçak "TUR" ile Etiyopya'dan Cibuti'ye geldi.

Emine Erdoğan, Cibuti'de konaklayacakları otele, kendisini havalimanında karşılayan Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh'in eşi Kadra Mahamoud Haid ile geldi.

 

AA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler