YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar şaklaban!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de toplu açılış töreninde halka seslendi. Muhalet partilerine eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Bunlar şaklaban. Bunların ekonomiyi falan yönetecek halleri yok. Bunlar şu anda ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar şaklaban!
11 Mayıs 2015 / 14:30 Güncelleme: 11 Mayıs 2015 / 15:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar şaklaban. Bunların ekonomiyi falan yönetecek halleri yok. Bunlar şu anda ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar. Ellerindeki belediyelerin olduğu yerler pisilikten geçilmiyor. Suistimal almış başını gidiyor. Arka sokakları dolaşın çöplükten geçilmiyor. Adeta İstanbul'u belediye başkanı olarak aldığım zaman İstanbul neyse şu anda oralarda da onu görüyorum, çöp dağları. İşte Van'da bilboardlara ne asmışlar, musluklarından kan akan bir Van. Musluktan kan akar mı  Ama bunların musluklarından akar. Musluklardan bulanık, çamur suyu, yosunlu su aktığını biliyorum ama kan aktığını hiç görmemiştim ama bunlarınkinden akar." dedi.

foto-200.jpg

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Ne yaptı sana Diyanet

Bunlar her fırsatta cami düşmanlığı yapıyorlar, din görevlisi düşmanlığı yapıyorlar, Kur'an, eğitim düşmanlığı yapıyorlar, başörtüsü düşmanlığı yapmaktan geri durmuyorlar. İşte terör örgütünün arkasında olduğu siyasi parti bu ara Diyanet İşleri Başkanına takıldı, ne diyorlar  'Diyaneti kaldıracağız.' Ne yaptı sana Diyanet 

Bunlar köksüz

Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar içlerindeki başörtü düşmanlığını, inanç düşmanlığını saklayamıyorlar, bastıramıyorlar. Başörtülü, başı açık, bunların hepsi bu ülkenin vatandaşı. Bunların arasına niye ayrımcılık sokuyorsunuz  Niye ayrımcılık tohumları atıyorsunuz  Yoksa başörtülü, başı açık, aralarında problem yok. Problem bu sapık zihniyetlerde. Ne oldu  Bu yasalar çıktı, kıyamet mi koptu  Türkiye onların beklediği gibi bir karanlık çağa girmedi. Tam aksine bir aydınlık çağda yürüyor. Ama bunların kafası karanlık, zihniyeti karanlık. Bunlarda kök yok kök. Köksüz. Sıkıntı burada.

Her darbeyi alkışlıyorlar

Buraya geldikten sonra ana muhalefetin genel başkanı bunun demokrasi dışı olduğunu söyledi. Bir de bir gazeteci var: CHP'nin kanalına çıkmış diyor ki, başörtüsü örten özrgürlüğünden vazgeçmiş demektir. Milletin değerleriyle uğraşanlara başörtüsü ve inanç düşmanlığı yapanlara 7 Haziran'da dersin toptan verilmesi gerekir. Bunların içindeki din düşmanlığı bitmiyor. Her cuntaya, her darbeyi alkışlıyorlar. Şimdi de neyi alkışlıyorlar bilmiyorum. Menderes ve arkadaşlarının kanı hala bunların ellerinde. Demokrasi yoluyla elde edemediği iktidarı tehdit yoluyla gasp etmek bu zihniyetin klasik yöntemidir.

- Bizim alamet-i farikamız hizmettir, ama Pensilvanya'dakiler gibi değil

-  Rahmetli Menderes’i sandıkta geçemeyince işi ‘CUNTACILARA’ havale ettiler. Bunların elinde Menderes’in kanı var

- Mlletin değerlerine düşman olanlarla varılacak yer yasakların Türkiye'sidir.

- Türkiye'nin yaşadığı siyasal ve sosyal krizlerin temelinde 27 Mayıs darbesinin zihniyeti vardır.

- CHP'nin bir adayı var. Başörtüsü zulümünün bayraktarlığını yapıyordu. Cumhuriyet mitinglerini düzenledi. Başörtülü de başı açık da bizim kızımız. Bunların arasında ayrım olmaz. Ayrım sizin sapık zihniyetinizde.

- Ana muhalfetin sayın başkanı biz bu senaryoyu gördük. Geçti o iş. Orta kısımların kapattılar. 600 bin olan öğrenci sayısı 60 bin oldu. Şimdi öğrenci sayısı 1 milyona çıktı. Bundan rahatsız oluyorlar.

- Benim bilgim olsa ben "Mehmet Hoca'm sen ne yapıyorsun, gazetelerin attığı başlıklara ne bakıyorsun" derdim.

- Terör örgütünün arkasında olduğu parti 'Diyanet'i kaldıracağız' diyor. Diyanet sana ne yaptı?

- Musluktan çamurlu su, pis su aktığını biliyorum ama bunların musluklarından kan akar

-  Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar içlerindeki başörtü düşmanlığını, inanç düşmanlığını saklayamıyorlar.

Din düşmanlığı
 // Boğaçhan
Bu din düşmanlığı öyle illet bir hastalıktır ki bir kere o virüs insanın içine girdi mi temizlenmesi çok zordur. İslam düşmanları da bu virüsü milletimize bulaştırmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar....
12 Mayıs 2015 Salı 09:18
 // dirilis
Sana olan sevgimiz ve sayg ımız sonsuz yolun bahtin acık olsun...
11 Mayıs 2015 22:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler