YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu milletin mayasında İslam var
Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Mülteciler konusunda biz devletin bütçesinden 10 milyar doları aşkın verdik ama sağ olsun sivil toplum örgütlerimiz de verdiler. Niye? Çünkü bu milletin mayasında İslam var." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu milletin mayasında İslam var
11 Haziran 2016 / 22:12 Güncelleme: 11 Haziran 2016 / 22:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birlik Vakfı'nın düzenlediği iftar programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

GÖNÜL ZENGİNLİĞİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK

Bizim kültürümüzde zengin, altınları, arabaları, maddi imkanları çok olandan ziyade gönlü geniş olandır. Değerli kardeşlerim, gönül zenginliğinin ne kadar önemli olduğunu son 6 yıldır Suriye ve Irak'taki çatışmalardan kaçan mülteciler konusunda sergilenen tavırda bir kez daha gördük, yaşadık.

'Bize bir yerlerden yardımlar gelecek de ondan sonra yapacağız' diye düşünmedik tam aksine 'bizde ne var biz verelim' dedik. Biz devletin bütçesinden 10 milyar doları aşkın verdik ama sağ olsun sivil toplum örgütlerimiz, belediyelerimiz de en az bir o kadar da onlar verdiler. Niye  Çünkü bu milletin mayasında İslam var.

AVRUPA'DAKİ SIKINTI VİCDAN TERAZİSİNİN BOZULMASIYDI

Bugüne kadar hiçbir Avrupa ülkesi bizim 10 farklı ilimizde kurduğumuz 26 barınma merkezinin bir benzerini tesis etmedi, edemedi.

Peki burada sorun maddi imkan eksikliği miydi  Para, kaynak bulunamadığı için mi bütün bunlar yapılmadı  Tabii ki hayır. Buradaki sıkıntı vicdan terazisinin bozulmasıydı, merhamet eksikliği, şefkat eksikliğiydi.

BİZE GÖRE İYİ-KÖTÜ TERÖRİST OLMAZ

Bize verilen cevaplar var, diyorlar ki 'PYD, YPG bunlar DAEŞ'e karşı savaştıkları için biz onlara destek veriyoruz' diyorlar bazı dost ülkeler. Peki, bunu böyle söylüyorsunuz El Nusra'yı terör örgütü olarak kabul ediyorsun.

El Nusra da DAEŞ'e karşı savaşıyor, onu niye dost olarak kabul etmiyorsun  Bize göre iyi terörist, kötü terörist olmaz, teröristlerin hepsi kötüdür.

KUR'AN'I KERİM'LERİ HEDEF ALAN ÖRGÜT BU TOPRAKLARDAN DEĞİLDİR

Eylem yaptıkları mahallelerde, vatandaşlarımızın ev ve iş yerleriyle birlikte camileri, kiliseleri, ibadethaneleri, Kur'an-ı Kerim'leri hedef alan terör örgütü bu topraklara ait değildir. Tıpkı Suriye'de ve Irak'ta, İslam'ın bin 400 yıllık kültürel mirasını yerle bir eden DAEŞ denilen terör örgütünün İslam'la bir ilgisinin olmadığı gibi.

SURİYE'NİN KUZEYİNDE ÇOK CİDDİ BİR PLAN UYGULANIYOR

Şu anda güneyimizde, Suriye'nin kuzeyinde çok ciddi bir proje, çok ciddi bir plan uygulanmaktadır ve bu projede, bu plan üzerinde de ne yazık ki dost görünenlerin de sinsilikleri yatmaktadır. Bunu da çok açık, net ifade etmek durumundayım. Bunu da kendileriyle ayrıca paylaşıyoruz, onu da söyleyeyim. Burada söylenenler şu anda onlar tarafından da takip ediliyor zaten.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler