YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu beslemelerinizle siz bir yere varamazsınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftar programında konuştu. Erdoğan AP'nin 'Biz terörle mücadele ediyoruz' deme hakları yoktur. Bunu Avrupa Parlamentosunun ileri gelenlerine söylüyorum. Kimi aldatıyorsunuz?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu beslemelerinizle siz bir yere varamazsınız
17 Haziran 2016 / 23:22 Güncelleme: 17 Haziran 2016 / 23:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Biz istiklal ve istikbal mücadelesinin ne olduğunu bilen bir milletiz, mağdur ve mazlum kardeşlerimizin yanındayız.

Fransa'da yaşananlar beni endişe ediyor. Bunu söylememden rahatsız olmuşlar. Neden Türkiye'nin teröristi iyi terörist mi İnlerine gireceğiz dedik, girdik. Bunların da inlerine girdik, paralelin de girdik. Güneydoğu'da gençlerimizi onlara kaptırmamak için çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Türkiye için gerçek tehdit ne bölücü terör örgütünün saldırıları ne finans krizinin etkileri ne de şu veya bu gücün düşmanlığıdır. Bizim için asıl tehdit mağdura, mazluma, garibe, kimsesize, haksızlığa uğramış olanlara el uzatacak takatimizin veya idrakimizin kalmamasıdır." dedi.

"Gezi olayları vesaireler olduğu zaman 'Biz Türkiye'deki bu durumdan endişeleyiz' (diyorlardı). Ben de onlara dedim ki Fransa'da, Belçika'da, İngiltere'deki bu son gelişmelerden dolayı çok endişeliyim. 'Endişelenerek bakıyorum. Böyle izliyorum' dedim. Rahatsız olmuşlar. Niye rahatsız oluyorsunuz? Demek ki terör kol gezdiği zaman sen de polisine ne diyorsun, gereği neyse yap diyorsun. Türkiye'nin teröristi iyi terörist mi? Ne farkı var?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Avrupa Parlamento binasının koridorlarına terör örgütlerinin paçavralarını asanların ve onların önünde poz verenlerin ve onları o şekilde hareket etmeye sevk edenlerin bu ülkede 'Biz terörle mücadele ediyoruz' deme hakları yoktur. Bunu Avrupa Parlamentosunun ileri gelenlerine söylüyorum. Kimi aldatıyorsunuz? Bu beslemelerinizle siz bir yere varamazsınız, temel hak ve özgürlük mücadelesi veremezsiniz. Yanlış oyundasınız. Yanlış işler yapıyorsunuz"

 // Ismail Kalender
İsviçre AB başvurusunu geri çektiği gibi Türkiyede AB den çekilmeli. Artık bunlara yüz vermemeliyiz. Dilerim İngiltere AB den ayrılma kararı alirda AB dağılır. Kendi dertleriyle bogulurlar...
17 Haziran 2016 23:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler