YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Boko Haram saldırısını kınadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya'nın kuzeydoğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınadıklarını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Boko Haram saldırısını kınadı
09 Ocak 2015 / 00:41 Güncelleme: 09 Ocak 2015 / 08:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada; terörün her türüne karşı olan Türkiye'nin, kardeş  ülke Nijerya'nın acılarını en samimi duygularla paylaştığını belirtti.

Baga sakinleri başta olmak üzere, tüm Nijeryalılar'a başsağlığı dileyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye olarak, Nijerya'nın kuzeydoğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Masum insanların hunharca katledildiği terör saldırıları, herhangi bir din ya da medeniyetle bağdaştırılamayacağı gibi, hangi gerekçeyle olursa olsun asla mazur görülemez. Bu menfur saldırı, uluslararası toplumun terör konusunda kararlı bir tavır sergileyerek etkin bir işbirliği yapmasının kaçınılmaz hale geldiğini teyit etmektedir.

Tüm dünyada derin üzüntüye neden olan son saldırılar, nefret söylemlerinin ve ötekileştirmelerin sona ereceği, karşılıklı saygıya dayalı bir barış ortamının tesisi için hepimize büyük görevler düştüğünü açıkça ortaya koymaktadır. Nijerya'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum."

 

AA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler