YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedeli neyse ödesinler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedeli neyse ödesinler
20 Mayıs 2016 15:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletim PKK destekçilerini Parlamento'da görmek istemiyor" dedi. Dokunulmazlıkların kaldırılması halinde hakkında fezleke bulunan milletvekillerinin yargılanacağını belirten Erdoğan, "Bedeli neyse ödesinler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi Rize'de vatandaşlara hitap etti. Dokunulmazlık görüşmelerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı, "Benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu Parlamento'da görmek istemiyor" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bölemeyecekler bizi. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Onlar bir üst aklın uşaklarıdır. Kimse bu topraklar üzerinde operasyon, ameliyat yapamaz.

Paralel Yapılanmanın içinde bulunanlara sesleniyorum: Bölücü terör örgütüyle omuz omuza alan bu sizi yönetenlerle hala nasıl beraber oluyorsunuz? Bu Cumhuriyet Halk Partisi'yle beraber olanlarla siz nasıl beraber oluyorsunuz? Bunlara biliyorsunuz bir tanım getirdim: Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet. Onlara gönül veren kardeşlerim de aldanmışlığın içindeler. İnşallah fark ederler de, yol yakınken dönerler.

"Milletim PKK'nın destekçilerini Meclis'te görmek istemiyor"

Şu anda Parlamento'da dokunulmazlıkla ilgili oylama yapılıyor. Bu tarihi bir oylama. Benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu Parlamento'da görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklerini bu Parlamento'da görmek istemiyor.

Bugünkü oylamayla ilgili inşallah hayırlı bir netice çıkarsa, bütün fezleke dosyalarını yargıya gönderecekler. Alın, yargılayın. Bedeli neyse ödesinler. Bugünkü neticelerde Parlamento'da bugün bu iş bitiyor. İki gün önce olanla da referanduma gidiliyor. Ben inanıyorum ki referanduma gidilirse en doğru kararı milletim verecektir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler