YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrasya Tüneli'nden geçecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrasya Tüneli'nden geçecek
07 Ekim 2016 14:12
Asya ve Avrupa kıtalarını tüp geçitle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli 20 Aralık tarihinde açılacak. Projeyi denetlemek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın kendi makam aracıyla tünelden geçeceği öğrenildi.

Dünyanın en iyi mühendislik projeleri arasında gösterilen ve Asya ile Avrupa kıtalarını tüp geçişiyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli, 20 Aralık'ta açılacak.

Açılış öncesi projenin son durumunu inceleyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın kendi makam aracıyla tünelden geçeceği öğrenildi. Erdoğan'ın tünel çıkışında açıklama yapması öngörülüyor.

AVRASYA TÜNELİ

Asya ile Avrupa kıtalarını tüp geçişiyle birbirine bağlayacak tünel, dünyada deniz altından en derinden geçecek tünel olacak. 14,6 kilometre toplam uzunluğa sahip projenin, deniz altından geçen kısmı ise 3,4 kilometre olarak belirlendi.

Trafiğin çok yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında yolculuk süresini 15 dakikaya kadar indirecek proje, sahip olduğu ileri teknoloji ile bu güzergahta güvenli ve konforlu yolculuk imkanı sağlayacak.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler