YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Silahlara ne zaman veda edilecek?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çözüm sürecinin tüm kararlılıkla devam edeceğini söylerken, 2015'te silahlara veda edilebileceğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Silahlara ne zaman veda edilecek?
05 Eylül 2014 / 07:57 Güncelleme: 05 Eylül 2014 / 08:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi için gittiği Galler'de önemli açıklamalarda bulundu. Çözüm sürecine dair 2015 yılında silahların bırakılabileceğini söyledi.

Çözüm Süreci'nde aksama yok

Yeni kabinede Başbakan çözüm sürecini kendi üstüne aldı. Süreç hangi aşamada?
Çözüm süreci bildiğim kadarıyla Bülent Bey'in (Arınç) üzerinde. Kamu Düzeni Müsteşarlığı İçişleri Bakanlığı'na bağlandı. Ama çözüm süreci Bülent Bey'de. O şekilde değerlendirildi. Bunların hepsi Başbakan'a bağlı olup da Başbakan'ın pas ettiği görevlerdir.

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu da aslında Başbakan'a bağlıdır. Onun başkanlığı mesela Bülent Bey'e verilmiş durumda şu an. Çözüm sürecinde kararlılığımız aynen devam edecektir. Burada bir önemli konu da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın doğrudan Başbakanımıza bağlanmış olmasıdır. O da o görevi Başbakan yardımcılarından birisine verecektir. Ama Diyanet'in özellikle manevi noktadaki konumunu bir yerde iade-i itibar noktasında yüceltmek için böyle bir değerlendirme yapmışlardır.

2015 silahlara veda

2015'te silahlara veda edildiği bir dönemi görmeyi ümit ediyor musunuz?

İnşallah. Şu anda tedbirlerimizi ona göre aldık. Alıyoruz. Gerek hükümet, gerekse MİT çalışmalarını bu yönde kararlılıkla sürdürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler