YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan açık kalp ameliyatını...
Enine Boyuna programında soruları yanıtlayan Taha Özhan, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı sürecini anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açık kalp ameliyatını...
31 Ağustos 2014 / 17:17 Güncelleme: 31 Ağustos 2014 / 17:24

TRT 1'de yayınlanan Enine Boyuna programında Mustafa Karaalioğlu'nun moderatörlüğünde Taha Özhan, Hatem Ete ve İsmet Berkan sıcak gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Katıldığı 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili enektodlarını paylaşan Mustafa Karaalioğlu, "Sayın cumhurbaşkanından söz etmek istiyorum... Bir Erdoğan'a bakalım, yerine çok alışmış, çok uzun süredir cumhurbaşkanlığını yapıyormuş gibi hiç yadırgamadan görevi devralmış, daha sempatik daha farklı bir kimliğin habercisi olan davranışları jest ve mimikleri var. Ve iki gün içerisinde her şey yerlerine oturmuş gibi geldi bana; cumhurbaşkanı alıştı herkes, başbakan öyle. Yine bizim resepsiyonlarda alışık olduğumuz bir tarafta cumhurbaşkanı, bir tarafta başbakanın yanında gazeteci öbeklenmesi var. Cumhurbaşkanı kuşatıcı ve sempatik profilde, Davutoğlu tam bir babacan, hoca ile siyasetçi arasında. İnsanlar ona karşı çok nezaketli ve saygılı" açıklamasında bulundu ve 'sen ne gözlemliyorsun?' sorusunu sorarak sözü Taha Özhan'a bıraktı.
 
Taha Özhan ise şöyle konuştu: "Tabii bu manzaranın oluşmasındaki dibaceyi bir anlatmak lazım. O da Sayın Erdoğan'ın hakikaten çok başarılı bir siyasi operasyonu hayata geçirmiş olması. Resmen bir açık kalp ameliyatını dışarıdan da habire izlemek isteyen bir sürü adam kafayı uzatırken, soğuk kanlılıkla iki-üç hafta içerisinde tamamladı. Yani eleştirileri, siyasi tartışmaları, hukuki tartışmaları hepsini göze alarak, bu kısmı çok önemli değil de yani o tartışmalar kısmı. Bu kadar büyük bir parti içerisinde, 12 yıl içerisinde gerçekten çok farklı sayıda elit de ister istemez üretmiş, bazılarını da bile isteye aktöre dönüştürmüş bir siyasi hareketin içerisinden bence çok başarılı bir operasyon oldu."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler