YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'de bir paçavra var
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı'da gerçekleşen Fetih Şöleni'nde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'de bir paçavra var
30 Mayıs 2015 / 19:54 Güncelleme: 30 Mayıs 2015 / 20:35

Konuşmasına Fetih Suresi'nin "Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik" ayetini ve "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur" hadisini Arapça okuyarak başlayan Erdoğan şunları söyledi:

Fethin 562. Yıl dönümü mübarek olsun. Allah onu fetheden ordudan komutandan razı olsun. Ya Rabbi sen bu şehri koru. Bu aziz şehrin minarelerini ezansız bırakma.

Ya Rabbi bu şehrin güzel camilerini cemaatsiz bırakma. Bugün fethin 562. Yıldönümünü farklı kutluyoruz. İstedik ki çok farklı bir kutlama olsun. Bu şehri ezanla namazla buluşturan Fatih Sultan Mehmet Han’dır. Bu şehri Müslümanlıkla buluşturan dili dualı, alnı secdeli, yüreği imanlı Fatih’in ordusudur.

O hainlere göz yummayacağız

Biz Fatih sultan Mehmet Han’dan razıyız Ya rabbi! Bilesiniz ki ezanlarımıza söz söyleyen dillere geçit vermeyeceğiz. Bilesiniz ki 'Zulüm 1453'te başladı' diyen, 'Pontus Soykırımı, Ermeni Soykırımı' diyen hainlere göz yummayacağız. İstanbul'u, kutsal emanetler başında kesintisiz Kur'an okunan bir şehir olmaktan çıkarmaya çalışanlara imkan tanımayacağız. İstanbul'un yüreğinde 562 yıldır yanan fetih ışığını söndürmek isteyenlere asla meydanı bırakmayacağız. Bu ülkeyi bölmek, bu milleti parçalamak için her yola başvuranlara yol vermeyeceğiz.

New York Times denen paçavra...

ABD'de New York Times diye paçavra var. Bu gazete daha önce de defalarca yaptığı gibi geçtiğimiz günlerde bizimle ilgili bir yazı yayımladı. Neymiş  Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar varmış. Ülkemizde şu anda her türlü fitnenin başını çeken 2 yayın organı üzerinden bizi eleştirmeye kalkmışlar. Bu gazete bugün bizim için söylediklerinin, yazdıklarının benzerlerini 1896'da Sultan Abdülhamit için yazıyordu. Bu gazete o gün Osmanlı Devleti'ne ve onun başındaki kişiye karşı kustuğu kini bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve onu temsil eden şahsıma yöneltiyor. Gazetenin sahipleri hep aynı aile, çizgide değişiklik yok. Ermeni lobisine yakınlığıyla bilinen bu gazete, son zamanlarda Pensilvanya ile sıkı bir iş birliği içinde.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler